3 Kas 2016

BİOPOİNT LANSMANI VE ÜRÜN EĞİTİMİ NOTLARIM

Geçtiğimiz haftalarda Beliz Kozmetik davetiyle Biopoint ürünlerinin tanıtıldığı bir etkinliğe katıldım.Yaklaşık dört saat boyunca ürünler hakkında sohbet ettiğimiz bu etkinlik sonrasında yeni ürün serileri hakkında bilgilenirken Biopoint ürünlerine karşı algılarım açılmış oldu. Böylece etkinlikten sonraki günlerde kendi deneyimlediğim seri dışında eşim içinde bir alışveriş yaparak kullanacağı seriden fayda görmesini beklemeye başladım.
Bugün marka ile tanışmamış olanlar için hazırladığım bu yazıda Biopoint markasından ve ürün serilerinden kısa kısa bahsetmek istiyorum.  Biopoint ilk kez 1954 yılında kuaför salonlarında büyük beğeni toplayan her saç tipine uygun universal saç kremi ile kadınların saçlarına dokunmaya başladı.
Perma işlemi sonucu zarar görmüş ve yıpranmış saçlarda yarattığı onarıcı etki, kuaför salonları tarafından büyük beğeni topladı ve vazgeçilmez bir ürün haline geldi.
Biopoint 1985 yılında parfümeri kanalına girerek farklı saç tiplerine yönelik oluşturduğu saç bakım ürünleri serileri ile bir saç uzmanı haline geldi. Biopoint ile birlikte kozmetik saç bakım kavramı doğdu.
Biopoint günümüzde eczane, parfümeri, ve kuaför kanallarında tüm tüketicilere hitap eden, İtalya dışında İspanya, Portekiz, Finlandiya, Hong Kong, Singapur, Rusya gibi pek çok ülkede satışta olan bir markadır.
İtalya'da %20'lik payı ile pazar lideridir. Biopoint Sodalis Holding bünyesindedir.Ülkemizde ise Watsons, Rossmann mağazalarında ve seçkin eczanelerde bulabilirsiniz. Ayrıca son alışverişimi Cosmo Home'dan yaptığımı da buraya eklemeliyim.

Biopint ailesinde Saç Bakımı,Saç Boyası ve Güneş Bakımı olmak üzere üç farklı kategoride ürün bulunuyor.Özellikle Saç Bakım serilerindeki ürün çeşitliliği karşısında biraz şaşırdığımı itiraf etmeliyim.Aynı şekilde saç boyalarının ve güneş bakım serilerinin farkında değildim.Özellikle Güneş Korumalı Kompakt Fondötenlerini bahar aylarında edinip denemeyi planlıyorum.

Biopoint Saç Bakım Serisi saçların farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış 10'dan fazla  farklı seri bulunuyor.Kısaca bu serilere göz atarsak;

Extreme Repair Saç Bakım Serisi 
Yapılandırıcı polimer saçı görünmez bir elastik film tabakası ile kaplar. Aktif içeriklerin saça daha hızlı etki etmesini sağlar.
SONUÇ:
Yıpranmış saç içten onarılır, sağlık ve güç kazanır.

Düşük moleküler yapıya sahip buğday proteini saç teline nüfuz ederek, saçı içten güçlendirir; sıvılaştırılmış keratin ve seramidler saçın yüzeyini pürüzsüzleştirerek canlılık sağlar. 


Orovivo Argan Yağlı Bakım Serisi

İpeksi yapı ve muhteşem kokusu ile ayrıcalıklı bakım , kolayca emilerek saçta kalıntı bırakmaz.
SONUÇ:
Saç şaşırtıcı derecede Hafif, İpeksi ve Parlak. Amber kokusu, kadifemsi vanilya bazı ile saçı sarıp sarmalar ve eşsiz duyusal bir tecrübe yaşatır.
Argan yağı E Vitamini açısından çok zengindir, saçı güçlendirir, son derece hafif ve ipeksi saçlar sunar. Cyperus yağı saçı yumuşak ve hacimli yapar, kolayca taranmasını ve kadifemsi bir dokunuşa sahip olmasını sağlar. Keten Tohumu yağı, doymamış yağ asitleri sayesinde saç uçlarını yumuşak ve pürüzsüz yapar, şekil ve parlaklık verir.


Biopoint "Full Nutritive" Besleyici ve Onarıcı Seri 


Kuru ve çok kuru saçlar için yoğun nem verir, saç telini yeniden yapılandırır.

SONUÇ:
Saç anında yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşur, muhteşem yumuşaklık kazanır.
F Vitamini linoleik asit açısından zengindir, saçın derinlemesine beslenmesini ve saç telinin yeniden yapılanmasını sağlar.


Seven Ages Yaşlanma Karşıtı Saç Bakım Serisi


Saçı besleyen ve yumuşatan, aynı zamanda ipeksi pürüzsüzlük veren muhteşem bir bakım.
SONUÇ:
Saç uçlarındaki ayrılma ve kırılmaları önler, elektriklenmeyi kontrol eder, saçın incelmesini önlemeye yardım eder, saçı yeniler ve hacim kazandırır. 
Glikasyon karşıtı etkisi sayesinde, baş derisinin kurumasını engeller, saça parlaklık kazandırır. Devrim yaratan teknolojisi sayesinde saçın beyazlamasını yavaşlatır, doğal saç renginin artırılmasını sağlayarak, saçlarınızın genç kalmasını sağlar.
Hyaluronik asit ve Glikolastil içeren özel formülü sayesinde yaşlanma belirtileri ile savaşır.


Cristalli Liquidi Anında Parlaklık Serisi

Saça elmas parlaklığı verir.Derinlemesine nemlenmiş, yumuşak ve ipeksi görünen saçlar!
F Vitamini açısından zengin olan keten tohumu yağı, saçı yeniden yapılandırır, anında aydınlatır, saç uçlarını görünmez bir film tabakası ile kaplar ve parlak bir görünüm sağlar. Güneş filtreleri rengi korur.

*Natürel ve boyalı saçlar üzerinde laboratuvarda yapılan test sonuçlarına göre %400 daha fazla parlaklık.
*5 Kat daha parlak saçlar


Miracle Liss 72 Saat Düzleştirici Etki Serisi

Sıvılaştırılmış keratin ile saçı nazikçe temizleyip, kütikülleri sararak saçın iç dengesini yeniden oluşturur.

SONUÇ:
Saç ipeksi, parlak, kadifemsi bir görünüme kavuşur ve parmakların arasından kayar. Saçları ağırlaştırmaz.
Sıvılaştırılmış keratin ile protein parçaları düşük ağırlıklı moleküller haline gelirler ve keratin yapısı ile benzeşerek, saça daha iyi nüfuz eder


Control Curly Bukle Kontrol Serisi

Özel formülü ile saçı nemlendirir ve kıvırcık saçları esnek ve yumuşak bir şekilde şekillendirir. Dalgaları biçimlendirir, elektriklenmeyi azaltarak yeniden şekillendirir.
SONUÇ:
Elektriklenmeyen, dalgaların şeklini kaybetmeyen, kontrol altında, daha hafif ve parlak saçlar.
Bukle Esnekleştirici Teknoloji ve seramidler sayesinde kıvırcık saç telleri beslenir, yeniden yapılanır ve elektriklenme ve kabarmalara karşı korunur.


%100 VOLUME İnce Telli ve Güçsüz Saçlar İçin Hacim Serisi

Ağırlaştırmadan hacim, dolgunluk ve ışıltı veren, nazik temizlik.

İnce telli saçların dönüşümü: Köklerde daha güçlü, yoğun, yumuşak ve ışıltılı hacim.
SONUÇ:
Eşsiz Volume Pump Hacim Pompalama sistemi saç tellerine içten işleyerek dolgunluk verir, kolay şekil almasını sağlar. Polimer kompleks saç yapısını güçlendirerek ekstra yapı ve hacim kazandırır.


Dermocare Purify Yağlı Saçlara Özel Dengeleyici Seri

Dermocare Arındırıcı Şampuan baş derisini yağdan arındırır fazla sebumu normalize eder, nazik bir temizleme ve baş derisine zarar vermeyen dermo arındırıcı etki sağlar.
SONUÇ:
Şeklini ve temizliğini daha uzun süre koruyan saçlar.

Yeni formül baş derisini arındırmak ve sebum üretimini normalleştirmek için çalışan Kuşburnu ekstresi ile saçı dipten uca eşitleyen ve güçlendiren Salvia Officinalis (Adaçayı) ektsresi içerir. Yatıştırıcı nöropeptitler tahriş ve kalıntıları önler.Dermocare Sensitive Hassas Baş Derisi Serisi

Saç ve saç derisine nazikçe bakım yapar, kızarıklıkları ve kaşıntıyı yatıştırır. Sık kullanım için idealdir.
Saç derisi rahatlarken, saç doğal güzelliğini, yumuşaklığını ve parlaklığını yeniden kazanır.
Sabun bazlı maddeler – Sles & Sls – içermeyen yağ bazlı formülü ile derinin hydrolipid filmini dengeler ve korur. Camelia Oil ile birlikte kullanılan Hydrosensyl, kızarıklığı ve kaşıntıyı giderir ve hassas saç ciltleri için anında rahatlamayı garantiler.
ÖZEL FORMÜL:
Aşırı hassas formülü, sabun bazlı etken maddeler - SLS/SLES- ve paraben içermez, hassas ciltler için yüksek bir tolerans sağlar.


Dermocare Saç Dökülmesine Karşı Seri Kadınlara Özel
Şampuan + Bakım Kürü

Kadınlarda görülen saç dökülmesini önlemeye ve optimum sağlıklı saç koşullarının sağlanmasına yardımcı olur.
SONUÇ:
Daha güçlü ve sağlıklı büyüyen saçlar.
ProDNA Sistem, hücresel DNA ile bir araya gelerek, onarıcı etki oluşturur. Hücre canlılığını arttırır, saç folikülünün uygun şekilde beslenmesini sağlar.Yoğun antioksidan etkisi ile saçı yaşlanmaya karşı korur.Ayrıca saçın büyümesine hız kazandırır, daha güçlü, daha dolgun ve daha parlak olmasına yardımcı olur. Bitkisel kök hücreler saç foliküllerini yenileyerek, üreme kapasitelerinin sağlanmasına yardımcı olur ve saç dökülmesi ile savaşır.

Bilimsel Olarak Kanıtlanmıştır**

Bitkisel Kök Hücreler saç foliküllerini yenileyerek, üreme kapasitelerinin sağlanmasına yardımcı olur ve saç dökülmesi ile savaşır.

Sport & SwimDünya'da İlk Klor Karşıtı Saç Bakımı Serisi

Havuzda sık yüzme sonucu zarar gören saçın lipid yüzeyini onarır ve yeniler. Özel kokusu klor kokusunu örterek taze parfüm kokusu bırakır.
Saç derinlemesine nemlenir, güçlenir ve yenilenir.

Özel anti-klorin ajanları saçın ve saç derisinin aşırı kurumasını önler, anti-oksidan yeşil çay ve üzüm ekstreleri saç rengini korur ve saça ipeksi bir parlaklık kazandırır.


Dermocare Saç Dökülmesine Karşı Seri Erkeklere Özel
Şampuan + Bakım Kürü
Erkeklerde görülen saç dökülmesini önlemeye ve optimum sağlıklı saç koşullarının sağlanmasına yardımcı olur.
SONUÇ:
Daha güçlü ve sağlıklı büyüyen saçlar.
Yenilikçi Saç Savunma Teknolojisi, saç foliküllerinin prematüre küçülmesine karşı savaşır, baş derisinin hasar görmesini önleyerek saçın büyümesini, kalıcılığını ve saç yoğunluğunu artırmayı sağlar. Bitkisel kök hücreler saç foliküllerini yenileyerek, üreme kapasitelerinin sağlanmasına yardımcı olur ve saç dökülmesi ile savaşır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Özetle Biopoint ailesinde her saç tipi ve sorununa özel bir seri bulunuyor.Ben şu an Orovivo Argan serisini kullanıyorum.Eşim içinde Hassas saç derisine özel şampuanı edindim.Saç beyazlamasını yavaşlatan Yaşlanma karşıtı seri de iddialı vaadleriyle önümüzdeki dönemde mutlaka denemek istediklerim arasında.


Siz Biopoint ürünleri ile tanıştınız mı,bu yazıda bahsedilen ürün serilerden sizin tercihiniz hangisi olurdu?24 yorum:

 1. Ne kadar güzel bir yazı olmuş merak ettiğim bir markaydı teşekkürler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.Ben bu lansman sayesinde bilgilenip sizlere de duyurmak istedim ;)

   Sil
 2. Bende de Full Nutritive şampuanı var; ama elimdeki bitmeden kullanmaya başlamak istemedim. Bir de içinde SLS olduğu için saçıma nasıl gelecek emin değilim; ama nedense yazını okuyunca sanki iyi olacakmış gibi geldi. Deneyip göreceğim. Bu arada, fondöteni olduğunu bilmiyordum ben de, aklımda olsun! Yazından bir de kıvırcık saçlar için olan seri dikkatimi çekti. Ona da bir bakacağım. Teşekkürler bu bilgilendirici yazı için Filiz'cim, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim SLS konusunda pek şikayetim yok aslında canım ama birkaç gün önce eşime aldığım Hassas saç derisine özel şampuanın SLS içermediği dikkatimi çekmişti.Hatta o şampuanda benimde fena halde gözüm var.Aklında bulunsun ;)

   Sil
 3. hakikaten ne kadar çok ürün çeşidi varmış incelenmeli!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende bu kadar serisi olduğunu bilmiyordum.Şimdi rastladığım her yerde gözüme ilişiyorlar ;)

   Sil
 4. ben de markayı bu kadar yakından tanımıyordum doğrusu hacim veren serisinde aklım kaldı en kısa zamanda onu alacağım bir de dediğin gibi kompakt fondöteni merak ediyorum yaz için listeye yazdım onu da :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende senin gibiydim İrem'cim ancak artık algılarım açılmış durumda.Deneyeceğim pek çok ürün çıkacak gibi görünüyor;)

   Sil
 5. Daha önce bu markayı duymamıştım fakat kullanabileceğim bir çok seri olduğunu gördüm elimdekiler bitince bu markadan denemem lazım :) teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygu'cum saç yapına uygun mutlaka bir seri çıkacak diye düşünüyorum.Sevgiler canım :)

   Sil
 6. daha önce tanışmadığım bir marka ama ürün yelpazesi ne kadar genişmiş güzelgünlerde kullanın ailecek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım.Bu kadar farklı serileri olduğunu bende bilmiyordum.Saç yapıma uygun olanları denemek istiyorum zamanla ;)

   Sil
 7. Bu kadar çok çeşitte serisi olduğunu bilmiyordum görünce çok şaşırdım. Argan serisini özellikle merak ettim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şaşkınlığı bende yaşamadım desem yalan olur.
   Argan serisini çok yeni denemeye başladım.Bitirdikten sonra bloga yazarım muhtemelen :)

   Sil
  2. Bende aynı şekilde şaşırmıştım Sinem'cim.Argan serisini önümüzdeki günlerde paylaşacağım umarım ;)

   Sil
  3. Argan serisini deneyimleme şansınız oldu mu acaba

   Sil
 8. Biopoint ürünlerini sıkça görüyorum aslında ama marka hakkında çok bilgim yoktu. Yazınız sayesinde, elimdekiler bitince hassas saç derisi için olan seriye bir şans verebilirim. Teşekkürler Filiz Hanımcım❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı serinin şampuanını 29 Ekim indirimlerinde oldukça uygun bir fiyata eşim için aldım.O fayda görürse kendim içinde alacağım mutlaka;)

   Sil
 9. ilk defa duydum bu markayı ne kadar çok eçenek düşünülmüş:) ilk olarak hacim verenden bşlardım ben :)

  YanıtlaSil
 10. Ne cok bilmedigim marka var, bloglari gezdikce hayret ediyorum, güzel ürünlere benziyorlar, türkiyeye gidince bakarim mutlaka :)

  YanıtlaSil
 11. Minik kızımız çoook tatlı 😘

  YanıtlaSil
 12. Ne cok ürün varmis bilmedigim bir markaydi.

  YanıtlaSil
 13. Fıstık cok tatlıymıs ya masallah <3 Markayı bende ilk defa duydum ve acayip merak ettim :)

  YanıtlaSil
 14. ürünü henüz kullanmadımm

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma