3 Haz 2014

Ulric De Varens Edp : Je T'aime

Uygun fiyatlı parfüm arayışında olanlar bu yazımı daha dikkatli okuyabilirsiniz.Bugün belki daha önce duymadığınız belkide yeni tanıştığımız Parisli Ulric De Varens markasından bahsetmek istiyorum.

Marka Türkiye pazarında yeni olmasına rağmen bende daha eski bir geçmişi var.2000'li yılların başlarında eşimin yerel bir parfümeriden alarak hediye ettiği Ulric De Varens o dönem severek kullandığım bir parfüm olmuştu.
Bu sebeple Sihirli Mavi ile Anneler Günü etkinliğinde hediye edilip tekrar karşılaşınca oldukça mutlu oldum.

90 ülkede satılan,Fransa ve Almanya'da yüksek satış rakamlarına sahip olan markanın kurucusu Ulric De Varens'in kızı Jade De Varens'in İstanbul'a yerleşmesiyle marka Türkiye pazarına adım atmış.Drugstore olarak tabir edilen,nispeten uygun fiyatlı  parfümler Drugstore zincirleri ve bazı mağazalarda satılmaya başlamış.


 Benim kullandığım Je Taime'den bahsedecek olursam;İçeriğinde zambak,yasemin,turunçgiller,gül ve paçuli bulunuyor.Parfümlerin içeriklerini çoğunlukla koklayarak isimlendiremem ama gayet hoş ve hemen uçup gitmeyen bir koku olduğunu söyleyebilirim.
Ben bu parfümü Lancome Hypnose ve Avon'un Eternal Magic adlı kokularına benzettim.Hatta Hypnose'nin biraz daha dinamik hali gibi :)


50 ve 100 ml boyları 31,90 ile 39,90 TL arasında olup cep yakmayan bu parfümlere denk geldiğinizde mutlaka test edip denemenizi öneririm.Gördüğünüz etiket fiyatının çok üstünde bir performansla karşılaşacaksınız.

Je T'aime Edp için Sihirli Mavi ve Ulric De Varens Türkiye'ye teşekkür ederim.

7 yorum:

 1. Çok ilgimi çekti. Keşke internet üzerinden temin edebilecegimiz bir adres olsaydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulric De Varens sitesinden online alabilirsin.Üstelik 40 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz :)

   Sil
 2. şişesi çok sevimli görünüyo, kullandığın fondan mı acaba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alice'cim pembe bir şişesi var ama simli,özel bir şişe değil.Sanırım arkadaki fondan etkilendi görünümü :)

   Sil
 3. Çok tatlı bir şişesi var, güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
 4. Şuana kadar kullandığım en kötü kokulardan biri. Kalıcı mı evet, kalıcılığını seviyorum ama kokusundan gerçekten hoşlanmadım. Tek güzel yanı şişesi ve ambalajı. :)

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma