23 May 2020

CHRISTOPHER NOLAN TENET FİLMİ KONUSU VE YENİ FRAGMAN

Christopher Nolan'ın merakla beklenen filmi Tenet'in ikici uzun fragmanı yayınlandı.
Çekimleri 2019 yılında yapılan ve şu an post prodüksiyon aşamasında olan Tenet Filmi için reklam çalışmaları başladı.Pandemi nedeniyle sayısız film sonbahar aylarına ertelenirken Tenet, önceden açıklanan tarihinde vizyona girme konusunda en ısrarcı olanlardan.
Ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın aynı zamanda senaristi ve yapımcı ortaklarından olduğu Tenet Filmi 225 milyon dolar ile bu yılın en yüksek bütçeli filmlerinden olup her şey yolunda giderse 17 Temmuz 2020'de vizyona girecek.
Christopher Nolan Tenet Filmi

TENET FİLMİ OYUNCULARI

Oyuncu kadrosunda,John David Washington ve Robert Pattinson'ın başrolünde olduğu filmde Clemence Poésy, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine ve Aaron Johnson Taylor gibi oyuncular da bulunuyor.

Tenet Türkçe Altyazılı Fragman

TENET FİLMİ KONUSU

IMAX® ve 70mm film teknikleri kullanılarak çekilen 'Tenet' bize capcanlı görüntüler sunacak.İngiltere,Hindistan,Danimarka,Estonya,Hindistan,İtalya ve Norveç gibi yedi farklı ülkede çekilen Tenet'in Konusu ise uluslararası epik bir casusluk hikayesi olarak tanımlanıyor. 
Film fragmanında geçen bir cümleden 3.Dünya Savaşını Önleme gibi bir görev yakalıyoruz.Ajan ya da dedektif olduklarını tahmin ettiğimiz başroller bu amaç uğrunda çalışıyorlar.
Fragmanda tersine çarpan arabalar,sıkılmayıp geri yakalan mermiler gibi tersine işleyen durumlar ve zamanı geri çevirme söz konusu.Bu da yeni yapımın daha önceden hatırladığım bir diğer Nolan filmi olan Başlangıç gibi karmaşık,izlenirken dikkat gerektiren,beyni bol bol çalıştıracağımız bir film olduğunu şimdiden belli ediyor.
Christopher Nolan Tenet Filmi
Pandemi öncesi olsa gişe rekortmenlerinden olacağı tahmin edilen film,her şey yolunda gidip 17 Temmuz'da film yayınlansa bile kişilerin sinema salonlarına vereceği tepki yapımın şanssızlığı olabilir.Tam aksini düşünürsek ertelenen diğer filmler nedeniyle rakipsizlik yüzünden daha uzun süre vizyonda kalıp ibreyi kendi tarafına da çevirebilir.
Önümüzdeki günlerde çok konuşulacak Tenet  ile ilgili sürecin nasıl ilerleyeceğini herkes gibi bende merakla bekliyor olacağım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma