25 May 2020

REAL TECHNIQUES BLEND BLUR / KAŞIK FIRÇA YORUMLARI

Fırçalar uzunca bir süredir makyajımızın olmazsa olmazları arasındalar.Kullanımları yaygınlaştıkça farklı tasarımlarla karşımıza çıkan bu ürünlerden en çok dikkat çekenler arasında Real Techniques Blend Blur ,bir başka deyişle kaşık fırçalar bugünkü yazımın konusunu oluşturacak.
iki yıla yakın bir süredir kullanmakta olduğum Real Techniques Blend&Blur Fırçalar kullanmaya başlamadan önce en mesafeli durduğum fırça türleri arasındaydı.Yerli bir markanın kaşık fırça olarak tanımlanan birkaç ürününü denemiş hem naylonumsu kıllarından hemde esneyen fırça sapından dolayı ve pek mutlu olmamıştım.
Bu fırçaları denediğimde genel görüşüm yavaş yavaş değişti.Çünkü kıl yapısı ve kalite olarak daha önce denediklerimden oldukça farklı çıktılar.
Real Techniques Kaşık Fırça
Bu fırçalarla ilgili olarak öncelikli olarak belirtmek istediğim bir konu var.Fırçaları ilk kullanmaya başladığınızda ''Woww muhteşem fırçalar!'' demiyorsunuz.Farklı tasarım nedeniyle hangi fırçayı hangi ürünle nasıl kullanacağınızı zaman içinde yavaş yavaş öğreniyorsunuz.
Real Techniques Kaşık Fırça
Yumuşak,sık kıllara sahip olan fırçalar tutmayı kolaylaştıran sağlam sap tasarımına sahipler.Ürünü uygularken fırçalarda belirgin bir esneme hissedilmiyor olması benim beğendiğim bir özellik oldu.
Hem avantaj hem dezavantaj olarak belirtebileceğim kısmı ise likit ürünlerde bir miktar ürün emiyor olmaları oldu.Özellikle pahalı bir fondöten kullanıyorsanız biraz üzülebilirsiniz.Ancak ortaya çıkan doğal  sonuçtan memnun kalacağınızı düşünüyorum.Üstelik birkaç kullanım sonrası kıllar yoğunlaştığından eskisi kadar ürün emmiyor.Sabunlu suda biraz bekletip yıkandıklarında da neredeyse tamamen temizleniyor.
Real Techniques Kaşık Fırçalar
Fırçaların özelliklerinden tek tek bahsetmeye geçmeden önce fırçaların tamamının kusursuz kapama sağladığını söyleyebilirim.Bir fırçayı sadece üzerindeki amaca göre kullanmayıp kapatıcı,aydınlatıcı vs türlü ürünü istediğiniz bölgeye uygulamak için kullanabilirsiniz.Özellikle allık fırçası çok amaçlı kullanıma en uygun olan ürün olarak aklımızda kalabilir.
Real Techniques Kaşık Fırçalar
Real Techniques  Blend Blur All Over Brush ; Kocaman yapısıyla ilk başta ne için kullanacağımı bilemesemde yüze son kat pudra geçmek,kol ve bacaklara nemlendirici ve ışıltılı pudra gibi ürünleri uygulamak için kullanıyorum.
Bu fırça boyutuyla gerçekten devasa olduğundan özellikle vücuda ürün uygulama ihtiyacınız varsa değerlendirilebilir.

Real Techniques  Blend Blur Fondöten Fırçası; En sık kullandığım ürünlerden biri olup her türlü fondöteni abartıya kaçmayan bir sonuçla iyi kapatarak uyguluyor.Üzerine bir miktar ürün sıktıktan ya da fondöteni noktalar halinde yüzüme uyguladıktan sonra fırça ile dairesel hareketler yaparak dağıtıyorum.

Real Techniques Blend Blur Kontur Fırçası ; Kontür uygulaması makyajımda pek yer bulmadığından bu fırçayı kimi zaman farklı özellikteki allıkları uygulamak kimi zamansa fondöten için kullandım.

Real Techniques  Blend Blur Allık Fırçası; Özellikle açık renk allıkları uygulamak için ideal olan bu fırçayı koyu renklerle kullanırken dikkatli olmakta fayda var.Bu fırçayı likit ya da toz aydınlatıcıları uygularken de seviyor ve sıkça tercih ediyorum.

Real Techniques Blend Blur Far Fırçası; Tek başına far uygulamak için olmasada başka bir fırça ile uyguladığım farı iyice oturtmak ya da kaş altına dudak üstüne aydınlatıcı uygulamak için kullanıyorum.Alışanlar far uygulamasını sevebilirler ancak benim için favori far fırçası değil.

Sonuç olarak Real Techniques Blend Blur Fırça Serisi bence denemeye değer.Benim en sık kullandıklarım fondöten,allık ve kontur fırçası olup en az bir tanesini indirimde denk getirip  denemenizi öneririm.
6 yorum:

 1. ben bu kaşık fırçaları hiç kullanışlı bulamadım, çok yumuşak olduğu için sanki fırçaları yönetemiyormuşum gibi hissediyorum . Sadece görüntü olarak çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başka bir markada kullandığımda bende öyle hissedip hiç sevmemiştim.Yazıda da belirttiğim gibi bu markanın fırçaları diğerleri gibi esnemiyor ve kontrolü kolay.

   Sil
 2. Çok güzel bir setmiş bu.. Tasarımları da çok güzel:)

  YanıtlaSil
 3. Kaşık fırçaları göz altlarını sabitlemek için kullanıyorum. Sık kıllı oldukları için homojen bir sonuç veriyorlar.

  YanıtlaSil
 4. bu tarz kaşık fırçaları seviyorum ama bunları aradığımda bulamadım sanırım sınırlı bir seri bitmiş olabilir mi?

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma