20 Ağu 2015

BİODER BİO-CLEAN TEMİZLEYİCİ TONİK VE PEELİNG JEL

Son aylarda Tarçın Events davetiyle katıldığım Biota lansmanlarında pek çok yeni ürünle tanışma fırsatı buldum.Bunlardan kendi cilt tipime uygun olanları rutinime ekleyip zamanı geldikçe deniyorum.
Bu yazımda son zamanlarda deneme fırsatı bulduğum BİODER Bio-Clean  Canlandırıcı ve Tazeleyici Tonik ile Bio-Clean Temizleyici Peeling jel'den bahsediyor olacağım.
 Aqua-Soft Nemlendirici Yüz Kremi ise daha önce deneyip yazısını paylaştığım,ancak bu ürünlerle birlikte tekrar yer vermek istediğim bir ürün.İçerdiği ipek proteini ile cildimi yağlandırmadan nemlendiren ayrıca gün boyu yumuşak bir cilde sahip olmamı sağlayan bu krem beğenimi kazanmıştı.
Krem ile ilgili detayları şu yazımda bulabilirsiniz.
 BİODER Bio-Clean 2'si 1 arada Peeling Jel : İçeriğindeki glikolik asit ve kayısı kabuğu tanecikleri ile ciltteki kalıntıları temizleyen bu peeling içerdiği anti-aging ekstresi ile yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikallere karşı koruma sağlıyor.
Kayısı çekirdekleri peeling etkisiyle ciltten ölü hücreleri uzaklaştırıyor.Ben elime aldığım bir pompa ürünü yüzüme dairesel hareketlerle uyguluyorum.Tanecikler yüzümü çizmediği gibi hemen kaybolup gitmiyorlar.Suyla temizlemek istediğimde kaygan his bırakmadan cildimden uzaklaşıyorlar.
Ben bu peelingi kullandıktan sonra arınmış,tertemiz bir cilde sahip oluyorum.Ancak uygulama sonrasında cildim biraz geriliyor ve hemen nemlendirme aşamasına geçiyorum.
Eklemek istediğim son bir detay daha var.Ben bu peelingi iki dönem halinde kullandım.Yani ürüne başlayıp bir süre kullandıktan sonra ara verdim.Sonra tekrar kullanmaya başladım.Ürünü kullandığım her iki dönemin ilk günlerinde yüzümde minik beyaz sivilceler oluşup bir iki gün içinde geçti.Bu durum bana ilk günlerde ürünün cildime biraz güçlü geldiği algısını oluşturdu.Bu sebeple kuru,çok kuru ciltlere uymayacağını düşünüyor karma'dan yağlı'ya cilt tiplerini numune isteyerek denemelerini öneriyorum.
 BİODER Bio-Clean Canlandırıcı ve Temizleyici Tonik: Tüm cilt tipleri için uygun olan bu tonik diğerlerinden farklı olarak açık kahve renge sahip.Bitkilerden elde edilen içeriği ve doğal kaynaklardan elde edilen mineral su ile cildin nemini almadan temizliyor.
 Sabunotu ve çöven bitkisinden elde edilen Sapatonin  cilt için doğal bir temizlik sağlıyor.Allantin ise çevresel etkilerle zayıflayan cildi yeniliyor.Anti-aging ekstresi ile de cildin kolajen yapısını güçlendirip yaşlanmaya neden olan serbest radikaller ile mücadele ediyor.
 Sabah akşam cilt temizliğim sonrasında ya da yüzümde ekstra yağlanma hissettiğim yaz günlerinde bu tonik ile cildimi temizledim.Yüzümü etkili bir biçimde temizlerken hassasiyet yaratmaması,gerginliğe yol açmaması,sabun,alkol,paraben içermemesiyle ile Bio-Clean Tonik memnun kaldığım bir ürün oldu.
 Markaya ilgi duyanlar için BİODER ürünlerinin Dermatest onaylı olduğunu,Dermotest tarfından yapılan testlerde;
Cilt ile uyumlu olduğunu
Herhangi bir irritasyona yol açmadığını
Dermotolojik olarak güvenli olduğunu etiket bilgilerine dayanarak söylemek isterim.

BİODER ürünleri ile igili diğer merak ettiğiniz konularda eczacınız size yardımcı olacaktır.

Yazıma burda son verirken BİODER dendiğinde sizin aklınıza gelen,kullanıp memnun kaldığınız/kalmadığınız ürünleri de duymak isterim.
Sevgiler hepinize...

12 yorum:

 1. özellikle tonik ve kremi çok severek kullanıyorum ben de -))

  YanıtlaSil
 2. bioderin sir ağdasını kullanıyorum çok memnunum bu ürünlerini hiç denememiştim

  YanıtlaSil
 3. Bioder ürünleri kullanımı epey yaygınlaştı eskiye göre. Denemek lazım.

  YanıtlaSil
 4. Kayısı çekirdeklerinin cildi ölü hücrelerden arındırması oldukça iyi gerçekten.. Pompalı olması ayrı bir güzel tarafı...

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir ürüne benziyor...

  YanıtlaSil
 6. iyi günlerde kullanın bioder ürünleri ile ilgili olumlu yorumlar duyuyorum bilgilendirme iyi olmuş teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 7. Henuz hic kullanmadim ama akliki celiyor bu marka

  YanıtlaSil
 8. Kullanmadığım bir marka, denemek lazım :)

  YanıtlaSil
 9. Bioder candır. Sevgiler canım.

  YanıtlaSil
 10. Ürünler güzele benziyor canım, denemek isterim ama daha henüz nerede satılır keşfedemedim. Umarım yaygınlaşır satış yaptıkları yerler de kolayca bulur alırız :)

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma