23 Ağu 2017

Zararlı Kimyasal İçermeyen LR Oje Deneyimi

Geçtiğimiz haftalarda LR markasının ojelerini deneme fırsatı buldum.Günlük kullanım için oldukça uygun tonlarıyla 05 ve 06 numaralı ojeler ilk gözüme çarpan renkler olmuştu.Ojeleri kullanıp yapılarından memnun kalınca bir yazı ile daha detaylı bahsetmek ve çok önemli olan bir özelliklerine değinmek istedim.
Geçtiğimiz yıllarda hazırlamış olduğum Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje Markaları yazımın okunma sayılarına baktığımda oje içeriği konusunda hassas olan büyük bir kitlenin olduğunu anlıyorum.
Yazıda adı geçen LR Ojeler renklerinin hoşluğu ve kullanılabilirliği bir yana dursun en çok sağlığa zararlı madde içermeyişleri ile dikkat çekiyorlar.
Toluene,DBT,Camphor,Formaldehyde Resin ve Formaldehyde bu ojelerde bulunmuyor.
Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje
Altı üstü oje diyenler mutlaka çıkacaktır ancak bu zararlı maddeler oje sürme esnasında bulunduğumuz ortamın havasına karışıp solunum yoluyla vücudumuza giriyor.Bunun yanında tırnak diplerinden de emilerek sağlığımıza hissettirmeden zarar veriyor.Bu sebeple oje seçerken biraz daha temkinli olmakta,renk yerine içeriğe bakarak seçim yapmakta fayda var.
Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje

Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje
Seçmiş olduğum ojelerin ikisi de doğal tonlarda.05 numaralı oje ten rengine yakın bir nude,06 numara ise onun birkaç ton koyu ve lila alt tonlu versiyonu.
Ben her iki ojenin de başta çok iri olmayan yassı fırçasını,sürülürken iz bırakmayan kıvam ve yapısını,çabuk kuruma özelliklerini beğendim.Burada göreceğiniz uygulamalarda iki kat oje kullanarak tam kapatıcılık sağladım.
Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje

Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje
Ojelerin her birini ikişer gün kullanarak aynı markanın süngerli oje temizleyicisi ile kolayca temizledim.Oje temizleyiciye ise daha sonra başka bir yazıda yer veriyor olacağım.

Zararlı Kimyasal İçermeyen Oje kullanma fikri kulağınıza hoş geliyorsa siz de LR ojelere şans verebilir,tırnaklarınızı  gönül rahatlığı ile renklendirmenin tadını çıkarabilirsiniz.
Çevresinde LR İş Ortağı bulunmayanlar içinde instagramda severek takip ettiğim @tugceozturklrekibi sayfasını önerebilirim.


16 yorum:

 1. Renklerinin yanında sağlıklı olması da çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 2. Ay özellikle ten rengi olana bayıldım bayıldım!!!! Güle güle kullan Filiz'cim! Ayrıca, ojelerde dikkat edilmesi gereken konuya değindiğin için de teşekkür ederim! Öptüm!

  YanıtlaSil
 3. Rengi çok güzel , ilk siparişimde sepetime ekleyeyim, sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. renkler tam senlik Filizcim çok da güzel süslemişsin güle güle kullan :-))

  YanıtlaSil
 5. çok haklısın içerik önemli..

  YanıtlaSil
 6. Her 2 renge de bayıldım, güzel günlerde kullan canım :)

  YanıtlaSil
 7. çok güzel güle güle kullanın

  YanıtlaSil
 8. Lr son iki senedir; bildiğimiz ürünleri içeriğini güzelleştirerek karşımıza çıkıyor.
  Renkler hoş. Günlükte iyi durur.

  YanıtlaSil
 9. Pek oje kullanmasamda her iki ojenin de rengine bayıldım.:)

  YanıtlaSil
 10. İçerik kısmı cidden önemli fakat çoğunlukla atlıyoruz :( Harika bilgilendirici bir yazı olmuş ayrıca ojelerin renklerine, fotoğraflara bayıldım <3 :))

  YanıtlaSil
 11. Renkleri gerçekten güzelmiş ve kimyasal içermemeside hem tırnak sağlığı hemde normal sağlık için ideal ☺️

  YanıtlaSil
 12. Aldım ve hala deneme fırsatım olmadı. Renklerin harika bu arada.
  Markanın oje temizleyicisini aşırı beğeniyorum:)

  YanıtlaSil
 13. Renkler artik sonbahara dönüyor sanki 😊. Yazin çilgin renklerinden sonra özlemisim bu tonlari.

  YanıtlaSil
 14. Formadehyde içermemesi çok hoş, ama onun yerine başka ne içeriyor içeriğine de bakmak lazım. Ojeler çok masum değil ne yazık ki özellikle deriye temas etmemesi gerek. Renkler çok hoş, siz de çok güzel uygulamışsınız ne zarif olmuş öyle. Oje yazılarınızın çoğalmasını bekliyorum o halde :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 15. Ojelerde tırnaklarda muhteşem :)

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma