14 Ağu 2017

MINISO SOYULABİLEN IŞILTILI OJE DENEYİMİ

Yaz başında tanıştığım Miniso Soyulabilen Ojeler kısa zamanda favorim olmuş özellikle tatilde sık sık kullanmıştım. Bugün bu yazıda sizlere ojelerin kullanımı ile ilgili bilgi verirken olumlu ve kendimce olumsuz yönlerine değinmek istiyorum.
Miniso soyulabilen ojeler klasik ve Glitter olmak üzere iki kategoride satılıyorlar. Glitter ojelerin tırnaktan çıkartılması ile ilgili daha önce yaşadığım zorluklar nedeniyle ben Glitter serisine ait soyulabilen ojeleri denemeyi tercih ettim ve bugün bu ürünleri elimdeki iki glitter oje üzerinden değerlendireceğim.

Farklı markaların Glitter ojeleri ile kıyaslandığında 5.90 fiyatlı Miniso ojeler gözüme oldukça uygun fiyatlı göründüler.Önce denemek için 14 Stars adlı Gold renkli ojeyi,görünümünden memnun kalınca da bir başka gidişimde 18 silver adlı pembe renkli ojeyi aldım.

Özellikle Gold renkli olan oje göz alıcı parlaklıkta.Gece gündüz farketmeksizin ne zaman sürsem gözlerim ellerime kayabiliyor.Tek katta oldukça zayıf olan oje ikinci katta belirginleşiyor.Yoğun parlaklıktan hoşlandığımdan ben mutlaka üçüncü katı da uyguluyorum.Hatta en iyi göründüğü hali tırnak diplerinde daha az boşluklu duran üç kat uygulanmış hali demek doğru olur.

 Uygulama esnasında tırnaklarımda hoşuma giden bir serinlik hissi oluyor.Bu hissin sebebini tam olarak bilmesemde ojenin su bazlı ojenin bu etkisine atıfta bulunmak için eklenmiş bir özellik olduğunu düşünüyorum.
Hazır su bazlı demişken ojenin sürümünün oldukça kolay olduğunu ve uygulama esnasında kötü kokuya maruz kalınmadığını ojenin avantajları arasında sayabilirim.

Tırnak yüzeyini alışık olduğumuz klasik ojelerden bir tık daha farklı,daha jelimsi bir yüzeyle kapatan Miniso ojeyi tırnaktan çıkarmak istediğimde tırnağımın yardımıyla uç kısmını havalandırıp daha sonra tek seferde tamamını kalıp gibi kaldırıyorum. Ojeyi tırnağımdan tamamen çıkardıktan sonra tırnak kenarlarındaki minik pırıltılar dışında yüzeyde kalıntı olmuyor.. İşlemi rahat yapabilmekle ilgili olarak dikkat edilmesi gereken tek kural ojeyi kalın katlar halinde uygulamak. Tek kat uygulanmış oje zayıf durduğu gibi çıkartmak için klasik ojelerdeki gibi  asetona ihtiyaç duyabiliyorsunuz.

Pembe renkli (18 Silvers )oje ise Gold ojeden daha farklı bir yapıya sahip. Tırnakdaki son hali görüntü olarak dokulu ojeleri andırıyor. Diğer ojeye göre daha mat ve buzlu görünen oje güneşin ışığında içindeki yansımaları belli ediyor.Gün ışığındaki halini ise çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim.


Kalıcılık süreleri maksimum iki gün olan ojeler sıcak suyla temas etmeleri halinde uçlarından bozulmaya başlıyorlar.Su bazlı ve soyulabilir nitelikte bir oje için ben bu süreyi yeterli buluyorum.

Manikürünüzde tırnakların tamamına ya da tek tırnağınıza Glitter oje uygulamayı seviyor ancak çıkartılmasını güç bulduğunuz için kullanmaktan çekiniyorsanız Miniso Soyulabilen ojelere göz atabilirsiniz.
Miniso ojeler kendi mağazalarında satılmaktalar.Mağaza bilgilerine internet sitelerinden ve Instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.

13 yorum:

 1. ilgimi çekmişti bu ojeler renkleri de çok hoş :)!

  YanıtlaSil
 2. Görüntüleri çok hoşmuş; rahatça soyulabilmeleri de avantaj. Güzel anlatmışsın Filiz'cim, alırsam epey yararı olacak bana :) Öptüm çok!

  YanıtlaSil
 3. tek başına kullanımlarını sevmedim ben 3 kat uygulamama rağmen yeteri kadar parlamıyor gibi geliyor bana bakalım tekrar tatilde deneyeceğim .. güle güle kullan :-))

  YanıtlaSil
 4. renklerini ben sevdim , güzel günlerde kullanın. bende rast gelirsem denemek isterim bu güzel renklerden.

  YanıtlaSil
 5. Ben nedense Minisonun ojelerini beğenemedim bi şişeleri çok tatlı

  YanıtlaSil
 6. Ojelerin 2sinin de rengine bayildim. Cok guzeller. Soyulabilmesi de ayri guzellik. Umarim yakinda onmine sitesi de olur Miniso'nun 💙💙💙

  YanıtlaSil
 7. Yakın zamanda Flormar Glitter GL14 Holographic Silver oje sürüp çıkarmak için onca zahmete girdikten sonra bu soyulan oje tam bana göreymiş yahu :)

  YanıtlaSil
 8. Gold favorim oldu, muntazam soyulmalarını sevdim, fiyatları da çok iyi :)

  YanıtlaSil
 9. Gerçekten bu renkler için çok mantıklı seçim, merak ediyordum bunları bakacağım :)

  YanıtlaSil
 10. Bugün Kemeraltına gideceğiz. Bu ojelerden bir tane denemek için alacağız. Renkleri sevdim.

  YanıtlaSil
 11. Bende gold olana bayıldım önerin için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 12. Hem ambalajı hem de renklerine bayıldııımmmmmmmm

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma