7 Mar 2016

ÜLKER UZUN POLAT İLE NEFESİNİ KEŞFET

28 Şubat günü birkaç blogger arkadaşım ile birlikte davetlisi olduğumuz Nefes Eğitimi için Mimoza Yaşam'daydık.
Nefesini Keşfet kitabının yazarı Ülker Uzun Polat'ın misafiri olduğumuz güne önce keyifli bir sohbetle başladık.
Ülker Hanım neşe dolu sesi ve sıcak anlatımıyla bizlere bir yandan kendi yaşamından bilgiler verirken diğer yandanda Nefesini Keşfet'in nasıl ortaya çıktığından bahsetti.

Aynı zamanda nefes terapisti olan Ülker hanım bizlere nefesimizi nasıl hissedeceğimizi onu nasıl doğru kullanacağımızı öğreten minik egzersizlerle  nefes terapisi uyguladı.
Tabi nefesi doğru kullanmayı öğrenmek bir anda öğrenilecek bir şey değil.Biz bu konuda sadece minik bir adım attık.Bundan sonrası ise Nefesini Keşfet kitabını okuyup uygulamaya kalmış.
Mutsuzluğa,kötü giden işlere,hamilelere ve çok daha fazlasına iyi gelecek nefes egzersizlerini merak ediyorsanız kitaba bir göz atmanızı öneririm.

-Basın Bülteni-

SADECE DOĞRU NEFES ALARAK HAYATINIZI DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ?

NEFESİNİ KEŞFET

Yazar ve nefes terapisti Ülker Uzun Polat, yeni kitabında okurlarını bir farkındalık yolculuğuna çıkarıyor. Hepimiz nefes alıp veriyoruz ama ya bunu bilinçli olarak yaparsak?
Ülker Uzun Polat, 2000 yılından beri aldığı eğitimler ve binlerce danışanı ile uyguladığı terapilerin deneyimi ışığında bu kitabı yazdı. Nefesini Keşfet, sadece doğru nefes tekniklerini de içermiyor. Kitabın içinde doğru nefes almayı öğreten ve yanlış nefes almayı okura gözlemleten metodların yanı sıra, başka konu başlıkları da var. Gergin bir vücudu rahatlatmak için yapılacaklar, Kundalini ve Ateş dansı yöntemleri, niyetler koyarak nefes çalışmak gibi bölümlerin yanı sıra, yazarın kendisine ait 5 Element nefes terapisi uygulamaları da yer alıyor. Ruhsal ve fiziksel şifanın bir bütün olduğunu düşünen Polat, kitabında vücudumuza ait yedi enerji bölgesi ve Çin tıbbında çok önemli bir yeri alan meridyenleri de açıklıyor.  Yine yoga nefesi, ateş nefesi, yunus nefesi gibi değişik nefes çalışmaları da anlatılmış.

Kitapta, ders çalışma konstrasyonunu arttırmak isteyen bir öğrenciden, mutsuz bir insana, hamile bir kadından, işleri kötü giden bir iş insanına varana dek, örnek olumlamalar eşliğinde, iyileştirici nefes teknikleri öğretiliyor.

Ülker Uzun Polat, Mona Kitap Kişisel Şifa serisinden çıkan Nefesini Keşfet adlı kitabında, “ Biz bilince sahip varlıklar değiliz. Aslında bilincin ta kendisiyiz. Bu yüzden bilincin yükselmesine hizmet için yaptığımız her şey aslında kendimize hizmet ediyor demektir. ‘Başkalarına ve bana bu dünyaya yapabileceğimiz en büyük katkı nedir?’ diye soracak olursanız, bana göre bunun cevabı kendi bilincimizi açmak olacaktır. Elinizde tutuyor olduğunuz kitap da, size içsel yolculuğunuzda rehberlik edecek bir yol haritasıdır.” diyor.

ÜLKER UZUN POLAT
  
1967 Denizli doğumludur. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirerek, İstanbul’da bilişim sektöründe çalışma hayatına başlamıştır. 15 yıla yakın bu sektörde Arthur Andersen, NCR, Motorola gibi çok uluslu şirketlerde çeşitli görevler üstlenirken, Özel Marmara Üniversitesi İşletme programını da tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde son sınıfta okumaktadır.

Evli ve iki çocuk annesi olan Ülker Uzun Polat, çocuklarının hayatına girmesiyle birlikte profesyonel iş hayatını sonlandırıp, hayatında önceliği huzur, denge ve mutluluk arayışına vermiştir. Bu süreçte, kişisel gelişim üzerine, çok geniş bir yelpazede eğitimler almış ve Mimoza Yaşam Merkezi'ni kurarak, edindiği bilgi ve tecrübelerini herkesle paylaşmayı bir yaşam biçimi haline getirmiştir. Mimoza Yaşam’ın yanı sıra, pek çok başka merkez, okul ve kurumda değişik farkındalık çalışmaları yapmakta, kendi markası olan Dönüşümsel Nefes Eğitimi vermekte ve  kişisel gelişim seminerleri organize etmektedir.

Yazarın bu konudaki bilgi birikimi, 2000 yılında Usui Reiki ile başlamış, ardından NLP ile devam etmiştir. Ancak gerçek anlamda dönüşümünü, nefes terapistliği ile gerçekleştirmiştir. Hemen ardından Kuantum Yaşam ve Öğrenci Koçluğu, EFT, Access-Bars, Inner Speak, Kuantum Dokunuş, Osho Aile Dizimi, Osho Danışmanlığın Zen Yolu, Quantum Hipnoz, Serafim Enerjisi uygulayıcılığı eğitimlerinin tüm ileri seviyelerini almıştır. Ancak alanında sahip olduğu tecrübe, pek çok yerli ve yabancı eğitmenden aldığı kişisel gelişim eğitimleri ve uygulamalarından çok, danışanlarıyla yapmış olduğu binlerce özel seansa ve grup seminerlerine dayanmaktadır. 

Daha Önce Yayınlanmış Kitapları:

2009 - Tam Benlik
2011 - Ezber Bozduran
2014-  Başka Bir Leonardo

Ayrıntılı bilgi için: BELGA ALINAK / halklailiskiler@alfakitap.com


13 yorum:

 1. ne güzel keyifli bir etkinlik olmuş :)

  YanıtlaSil
 2. Ya bir çok kişiden duydum bu nefes eğitimini bu ara, gerçekten önemli olduğunu söylüyorlar. Kitap aklımızda olsun, teşekkürler canım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulamayı başarırsan baskılardan kurtaran,pek çok durum karşısında pozitif kalmaya destek olan bir eğitimmiş.Önemsenmeli bence.
   Sevgiler canım:)

   Sil
 3. Şimdilik bana çok uymadı ama yavaş yavaş terapiye devam edeceğim :) umarım fayda görürüm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlahi İrem güldürdün beni.Sana uymadığını o gün yüzünden anlamıştım zaten ;))

   Sil
 4. Nefes eğitimini çok merak ediyorum çünkü hep kısa kısa sanki soluk soluğu kalmış gibi nefes aldığımı farkediyorum eminim doğru nefes bu şekilde degildir:/kitap önerisini dikkate alıp okuyacagim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende senin gibiyim canım.Çok kötü bir nefes alış verişim var biliyorum.Özellikle de sporda çok zorlanıyorum.Kitabı okuyup uygularsam çok şey değişecek bence :)

   Sil
 5. Seneler önce Eğitimcinin Eğitimi seminerinde nefes eğitim vermişlerdi . Sonradan 2 defa daha almıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım faydasını görmüşsünüzdür.Tecrübenizi merak ettim :)

   Sil
 6. Nefes eğitimi önemli tabiki ama bana kitapla öğrenilmezmiş gibi geliyor...

  YanıtlaSil
 7. Son zamanlar da çok fazla karşılaşmaya başladım bu kitapla :) Güzel bir etkinlikmiş :))

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma