3 Mar 2016

ENA FARMA İLE SAĞLIKLI YARINLAR LANSMANI DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ

26 Şubat günü Hidiv Kasrında düzenlenen kahvaltıda Ena Farma yetkilileri ile biraraya geldik.Pek çoğumuzun kullanmamış bile olsak mutlaka kulağımıza çalınmış olan Ena Farma ürünleri hakkında detaylı bilgiler edindik.
Büyük çoğunluğu annelerden oluşan blogger grubumuzla  Ena Farma'nın Genel Koordinatörü Meryem Özselanik'ten Ena Farmanın doğuşu,ürünlerin içerikleri ve üretim şekilleri ve Fitoterapi hakkında detaylı bilgiler aldık.
Ardından Ürün Müdürü İlknur Demiray'ın ürünler hakkında verdiği faydalı bilgileri dinledik.
Özellikle çocuklarımızın sağlığını korumak adına yaptığımız sağlıklı uygulamalarla ilgili bilgilerimizi pekiştirirken doğru sandığımız bazı yanlışlarımızı da görmüş olduk.
Ben kendim ve çocuklarım adına koruyucu ve rahatlacı işlev gören ürünlerle tanışmış olmaktan dolayı çok memnun oldum.

Fitoterapi nedir?

Hastalıklardan korunmak ve tedaviyi desteklemek amacı ile tıbbi etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bitkiler, onların etkin maddelerini taşıyan kısımları ve bunlardan hareketle hazırlanarak standardize edilmiş farmasotik formlar (tablet, kapsül, şurup ) ve bitkisel tıbbi ürünler kullanılarak yapılan uygulamadır. 
Ena Farma sağlığın doğal yollardan korunmasına yardımcı olan ürünlerini 2007 yılından bu yana insana,doğaya ve çevreye saygı bilinciyle üretiyor.Doğal ve standardize hammaddelerle, koruyucu ve tedavi edici inovatif ürünleri, üniversitelerle işbirliği içinde geliştirerek daha sağlıklı bir dünya yaratmak için insanlığın hizmetine sunuyor.

Ena Farma 10 yıllık Fitoterepi tecrübesiyle FDA sertifikasına sahip yüksek kaliteli ürünler üretiyor.Ürün içeriklerini okuduğunuzda hem kendiniz hemde çocuğunuz için güvenle kullanabileceğinizi anlıyorsunuz.

 Baş ağrısı,çocuk öksürüğü,uykusuzluk ve bitlenme gibi çok olağan ve sık karşılaşılan durumlarda yardımımıza koşacak ürünlerden bahsetmek istiyorum.
Sizde benim gibi ilaç kullanmayı sevmeyen gruptaysanız bu ürünlerin ilginizi çekeceğine eminim.


Şimdi gelin ürünlere hepbirlikte göz atalım...

Cold-Mix İnhaler Damla
 
Cold-Mix Damla

Türkiye’de ilk ve tek!
3 önemli etki ile tüm aile koruma altında…
Cold-Mix, içeriğindeki Okaliptus ve Ladin uçucu yağlarının sinerjisiyle antiviral, antibakteriyel ve dekonjestan (burun açıcı) etki göstererek üst solunum yolu enfeksiyonlarında hem bebeğiniz hem de tüm ailenizde üst düzey koruma sağlar.
Yakanızda, Yastığınızda, Yanı başınızda…
Üst solunum yolu enfeksiyonlarında (grip ve soğuk algınlığı, farenjit, sinüzit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı ), güvenli formülü sayesinde hastalığın şiddetini azaltır ve burun tıkanıklığı başta olmak üzere tüm semptonların iyileşmesini destekler.
·        Mentol içermez! Bu sebeple boğazda tahriş ve kuruluğa yol açmaz.
·        Reçine içermez! Bu sebeple deri ve mukozayı tahriş etmez.
·        Alkol içermez! Bu sebeple karaciğeri yormaz ve damar genişlemesine sebep olmaz.

Burnu Tıkandığında Burnuna Dokunma!
Bebekler burundan solunum yaptığı için; burun akıntısı ve burun tıkanıklığı, bebeğin emmesini ve sağlıklı uyumasını engelleyen en önemli problemdir. Tedavi de burun akıntısını ve tıkanıklığı gidermek çocuk ve erişkinlerin yaşam kalitesini yükseltmekle beraber anne-babayı da rahatlatacaktır.
Okulda, serviste, toplu taşıma araçlarında, seyahat ederken veya iş yerinizde yakanıza veya bir mendile 1 damla Cold-Mix damlattığınızda, havada asılı virüsleri solusanız bile virüsleri burun mukozasına hapseder. Cold-Mix inhaler damlayı koruyucu olarak soğuk algınlığı şüphesinde,  grip belirtilerinin başlangıcında güvenle kullanabilirsiniz. Belirtilerin düzelmesinden sonra 3 gün daha kullanıma devam edilmelidir.
Kullanım şekli ve dozu:
Bebeklerde: günde 4 kez 2 damla
Çocuklarda ve Yetişkinlerde: günde 4 kez 4 damla
Korunma Dozu: günde 4 kez 1 damla
*Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Carven Kekik Şurubu    

  Öksürüğü doğal yolla yen…


Carven bitkisel öksürük şurubu; içeriğindeki kekik ekstresi ve meyan kökü ekstresi sayesinde öksürükle savaşır.
Standardize tıbbi kekik ekstresi
Ekspektoran (balgam sökücü) etkisiyle, solunum yolu hastalıklarına bağlı semptomların giderilmesinde kullanılan geleneksel bir tıbbi bitkidir. Güçlü antibakteriyel etkisiyle, viral solunum yolu enfeksiyonlarının bakteriyel bir enfeksiyona dönüşmesini engeller.
Standardize meyan kökü ekstresi
Öksürük, bronşit ve nefes darlığı gibi şikayetlerin çözümüne yardımcı balgam sökücü etkisiyle kullanımı onaylanmıştır. Aynı zamanda mukoza koruyucu etkisi sebebi ile öksürük şuruplarında görülen gastrointestinal yan etkiler Carven’de görülmez.
4 mevsim kolaylıkla kullanabileceğiniz Carven kekik şurubu ayrıca antibakteriyel ve antiviral etki göstererek üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarında, grip ve soğuk algınlığında gözlenen kuru ve balgamlı öksürüğün giderilmesinde etkin bir rol alır.
 Alkol, yapay aroma ve yapay renklendirici içermez.

Kullanım şekli ve dozu

Carven Stevyalı
0-1 yaş                          4x2.5 ml
1 yaş üstü ve yetişkin 4x 5 ml
*Stevya yaprak glikoziti; şekere göre 250-300 kat daha tatlı ve kalorisiz bitkisel bir tatlandırıcıdır.

Carven Kids

0-1 yaş  3x5 ml
1 yaş üstü ve yetişkin 3x10 ml

Babi-x Zen Bitkisel Şurup

Huzurlu bir gün ve gece için gaz sancısına doğal çözüm

Organik dereotu ve organik zencefil içerir.
Anne ve bebek için önemli olan gaz, şişkinlik, infantil kolik ve kusmanın önlenmesine yardımcı olur.
Babi-x Zen içeriğindeki zencefil; mide- bağırsak sistemi üzerinde; tükürük, safra ve mide salgılarını ve mide-bağırsak motilitesini (hareketlerini) arttırır.
Dereotu ise; güçlü bir  antioksidandır. (hücre hasarını önleyen) Ayrıca; mukoza koruyucu, asit baskılayıcı ve anti-ülser, spazm giderici ve gaz giderici etkilere de sahiptir.
Babi-x Zen ile bebekler ve anneler daha huzurlu!
Emziren anneler rahatlıkla kendilerine kullanabilir. Zencefil içeriğinden dolayı kusma ve bulantı kesmede etkinliği vardır. Ayrıca diş çıkarma döneminde bebeklerin ağız içi yangısının azaltılmasında yüksek etkinlik sağlar.

Kullanım şekli ve dozu:
Yeni doğan bebek ve süt çocuklarında;
15 gün- 1 ay arası günde                  5x2,5 ml (1/2 tatlı kaşığı )
1 ay 12 ay arası günde    5x5 ml (1 tatlı kaşığı )
1 yaş üstü ve yetişkinlerde günde   5x10 ml (2 tatlı kaşığı )

* İnfantil kolikte doz 2 katına kadar çıkarılabilir.
*Öğünlerden sonra verilebilir.BayBay Forte Bitkisel Damla
     
Stres ve Uykusuzluğa BayBay…
         Uyusun da Büyüsün!     Melisa otu, mayıs papatyası ve ıhlamur içerir. Bu 3 tıbbi bitkinin ortak özelliği Anksiyolitik (kaygı giderici) / spazmolitik etkilere sahip olmalarıdır.
BayBay Damla; stres oluşumunu önleyerek, stresin tetiklediği uykusuzluğu giderir. Uykuya hazır olmayı destekler ve uyku kalitesini arttırır. Stres, korku ve anksiyete düzeyini azaltır. Damla formu ile kullanım kolaylığı sağlar.
Uyku ilacı değildir!
Hiçbir Hekim, Ebeveyn bebeği/çocuğu uyku ilacı ile uyutmak istemez. Önemli olan uykusuzluğa neden olan alt nedeni ilaçtan daha az yan etkili ve daha güvenli bir ürün ile desteklemek ve tüm taraflar için yaşam kalitesini arttırmaktır.
Hafıza ve düşünme süreçlerini aktive ederek, öğrenme performansını arttırır. Bitkisel içeriği ile yüksek güvenlik profiline sahiptir. Uyku fazlarını normalize ederek, gündüz yaşanan uyuklama halini ve ajitasyonu azaltır.
Kullanım şekli ve dozu:
3 yaş altı  3x10 damla
3 yaş üstü ve yetişkinlerde 3x20 damla
*En iyi sonuç için 21 gün düzenli kullanılması önerilir.Maxerin cooler

 Başın Tutunca Sür Geçsin…

Maxerin Cooler solüsyon; gerilim tipi baş ağrısında, küme tipi baş ağrısında ağrıyı azaltmak veya hafiflemesine destek olmak amacıyla kullanılır.
Nane içerikli solüsyon ve etanol içermektedir.
Nane (Mentha Piperita)


Avrupa kıtasından, Mısır’a ve oradan da Japonya’ ya kadar dünya üzerinde pek çok kültürde tarih boyunca tıbbi özelliklerine başvurulduğu bilinen bitkilerden biridir.
•         Migren ağrılarında geleneksel olarak kullanılmaktadır.
•         Baş, boyun ve ense ağrılarını gidermek için kullanılır.

Baş ağrısı:

Baş ağrılarının %70’i gerilim tipi baş ağrısıdır
. Kadınlarda erkeklere göre %40 daha fazla görülür.
Yedi yaşındaki çocukların %40‘ında, 15 yaşında olanların ise %75'inde baş ağrısı olduğunu bildirmişlerdir.
Maxerin Uygulama Şekli:
Şakaklara, alına ve enseye uygulandıktan sonra serinletici etkisiyle ciltteki soğuk reseptörleri uyararak analjezik etkinlik sağlar ve kısa sürede ağrı transmisyonunu durdurur.
Özel yumuşak süngerli aplikatör cilde dost tasarımıyla, hafifçe 1 kez bastırıldığında çıkan ürün dairesel hareketlerle yedirilir. Özel şişe kapağı mekanizmasıyla kapağı kapatılmasa dahi ürünün etkinliğinde veya kokusunda herhangi bir değişiklik meydana gelmez.
Sistemik dolaşıma girmez; daha az yan etki profiline sahiptir.
Sağlık bakanlığından onaylıdır.

Hamile ve çocuklar güvenle kullanabilir.
Hamilelikte yaşanan baş ağrısı, preeklemsinin (tansiyon yükselmesi) başlıca sebebidir. En fazla ilk ve son trimestrde (son 3 ay) görülür. 6 yaş üstü çocuklarda ve hamilelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Baş ağrısı günlük rutininizi etkilemesin.
Su olmadan kullanılan tek ağrı kesicidir.
Başka ilaçlarla kombine kullanılabilir.
Mideye zararı yoktur.
Parasetamoller kadar etkilidir.
Bitrin Bit Spreyi


Bi Tehlike varsa BİTRİN’ leyin…

Saç biti ve sirke tedavisinde yeni nesil çözüm
Biti ve sirkeyi hapsedip boğarak yok eden etki mekanizmasıyla çalışır. Böcek ilacı içermeyen, silikon bazlı bir üründür. Bitrin tamamen kokusuz, renksiz ve ipeksi bir karışımdır.Saça kolayca uygulanır. Bitrin cilt tarafından emilmediği için çok güvenlidir. Kısa süre önce başka bir bit ilacı kullanılmış olsa bile tekrar kullanılabilir.
Bitrin’i Nasıl Kullanacağım?
·        Bitlenen kişinin saçı ve en yakınları 5 gün arayla bitrin’ lenir.
·        Bitrin, kuru saça uygulanır. Saçın her yeri, köklerinden uçlarına dek tamamen Bitrin’lenir.
·        Saçın kendi kendine kuruması beklenir.
·        Tedavi esnasında başı havlu veya duş bonesi ile örtmeyiniz.
·        En az sekiz saatin sonunda saç şampuanla yıkanmalıdır. Bitrin akıp gidecektir.
·        Sık dişli bitrin tarağı ile ölen bitleri ve sirkeleri saçtan uzaklaştırınız.
·        5 gün sonra yapılacak ikinci bitrin’leme olası bulaşmaya karşı önlem olacaktır.
Astım hastalarında, hamilelerde, bebeklerde ve yaralı deride güvenle kullanılabilir.                           Fitomed Çayları                                      Tıbbi Çay nedir?

Tıbbi çay; günlük rahatsızlıkları iyileştirmek, hastalıklardan korunmak, iyi- sağlıklı olma halini sürdürmek ve vücuda destek vermek amacıyla eczacı tarafından tıbbi bitkiler kullanılarak hazırlanan ve tek tıbbi bitki olarak da paketlenen çaydır.

Ailece sağlığınızı korumak için Fitomed doğal bitki çaylarını eczanelerden temin edebilirsiniz. Kışın sıcak, yazın soğuk içebileceğiniz size özel Fitomed çayınızı sağlığınıza tıbbi etkilerle destek olmak için kullanabilirsiniz.


****

Son olarak şunları eklemek isterim ki ben mecbur kalmadıkça ilaç kullanmayan biriyim.Baş ağrım dayanılmaz değilse ağrı kesici almam,çocuklara neredeyse hiç öksürük şurubu kullanmam.
Geçtiğimiz yıl kızımın sınıfında bit göründüğünden beri (kaldı ki her sınıfta her yıl göründüğüne emin olabilirsiniz) her iki kızım içinde bir tokası kullanıyordum.Bu organizasyonda bit tokalarında kullanılan kafurun maddesinin çocuklar için zararlı olabileceğini öğrendim.Evet şimdi Bitrin var bitten korkmuyorum demeyeceğim ama gelirse de ne yapacağımı gayet iyi biliyorum.

Uyku düzensizliğim ile yaptığım işin birleşerek yarattığı baş ağrılarım içinse maxerin cooler yardımıma koşacak.

Organizasyona öncülük eden ve beni Ena Farma ile tanıştıran Şafak ve Melis'e sonsuz teşekkürler...

Sizin bu ürünler içinde kullanıp memnun kaldıklarınız varsa lütfen benimle paylaşın...29 yorum:

 1. Doğal olarak iyileşmek demek bu olsa gerek,ilaç kullanmayı bende sevmem baş ağrısı en büyük kabusum.Umarım hiç kullanmayız diyeceğim ama mutlaka hayatımızda,günlük yaşantımızda ihtiyaç duyabiliyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatma'cım ne güzel ifade etmişsin.Yazdıklarına aynen katılıyorum.Baş ağrısı için doğal bir desteğe ihtiyacım vardı benimde.Umarım işe yarayacak ...

   Sil
 2. Aaa demek Cold Mix bu grubunmuş :) Cold Mix'i kullanmayı seviyorum, gerçekten etkili bir ürün. Benim dikkatimi gaz sancısı için olan şurup, BayBay ve özellikle de Maxserin çekti! O Maxerin'den bulup, alıp, çantama atmam lazım! Teşekkürler bilgiler için, cidden yararlı oldu! Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size mesaj atabilecegim bir link veya mail adresi var mi acaba

   Sil
  2. Evet Başak'çım.Bende bu grubun olduğunu duyunca seninle aynı tepkiyi verdim.Baybay ve Maxerini denemeye başladık.Bakalım etkileri ne olacak...

   Sil
 3. faydalı bir etkinlik olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyleydi.Okuyanlar içinde faydalı olur umarım...

   Sil
 4. güzel bilgiler için teşekkürler..

  YanıtlaSil
 5. bu fitoterapi ilgimi çekiyor son zamanlarda benim de güzel etkinlik olmuş bu konuda bilgi vermesi de iyi aklımda olsun bu ürünler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok faydalı oldu İrem'cim.Kesinlikle aklında olsun ♥

   Sil
 6. güzel bir etkinlik olmuş cnm sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Yanıtlar
  1. Melis'çim ben teşekkür ederim davetin için :)

   Sil
 8. Desene herhangi bir ürününe bir gün muhakkak ihtiyaç durabiliriz canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle baş ağrısı ve burun tıkanıklığı için olana ihtiyacımız olacağı kesin.Ben okula giden iki çocukla Bitrin'e ihtiyaç duymam umarım :))

   Sil
 9. Kalemine sağlık cnm. Maxerin benim favorim oldu bu hastalıkta.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Şafak'çım.Ben henüz denemedim amaa ğrı başladıktan sonra deneyen eşim rahatlama sağladığını söyledi.Bir de ağrı yeniyken denemeli...

   Sil
 10. Carven gerçekten mucize gibi,cok iyi geldi kızlarımın öksürüğüne...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa çok sevindim.Benim kızlarda da deneyeceğiz kesin ♥

   Sil
 11. Şu ağrı geçiren migrende de işe yarar mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerilim tipi baş ağrısında etkili deniyor.Ağrının başlayacağı hissedildiğinde denemeli hemen :)

   Sil
 12. Tam anneler için bir etkinlik olmuş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem anneler hemde anne adayları için faydalı bir etkinlikti ♥

   Sil
 13. Harika keyifli bir etkinlik olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyifli ve bol bilgilendiriciydi.Çok teşekkürler ♥

   Sil
 14. Mükemmel bir etkinlik olmuş gerçekten özellikle de küçük çocukları olan anneler için süpermiş.

  YanıtlaSil
 15. Baş ağrısı için olan ürün dikkatimi çekti (:

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma