17 Ağu 2020

Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

 Kirpikler bakışlara anlam kazandıran en önemli faktörlerden biridir. Kaşlar ve kirpikler yüzdeki mimiklere anlam kazandırmaktadır. Yapılacak en ufak bir değişiklik ile sizde bu konuda fark edilir.Kirpik lifting ile kirpiklerinizi daha hacimli hale getireceksiniz. Adından da anlaşılacağı gibi kirpik kaldırma anlamına gelsede kıvırma anlamında kullanılmaktadır. Güzellik merkezlerinde uygulanan kirpik lifting uygulaması kişiden kişiye değişmekle beraber altı aya kadar kalıcılık sağlamaktadır.

Bu uygulamada yapılan işlemler için göz kapaklarına yerleştirilen silikon jeller kullanılmaktadır. Bu jeller yardımıyla kirpikler özel bir şekilde ayrıştırılmakta ve daha sonrasında yirmi veya yirmi beş dakika kadar bekletilmektedir.

Evde de yapılabilen bir uygulama olsa da profesyonel olarak yapılmasında fayda vardır. Yapım aşamasında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu nedenle yanlış uygulama ile kirpik lifting zararları ortaya çıkabilir. Yanlış bir uygulama da var olan kirpiklerinizi de kaybedebilirsiniz. Uygulama yapıldıktan sonra dikkat etmeniz gereken konularda doğru bir şekilde uyulursa herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. 

Alerjik bir probleminiz varsa bu durum daha öncesinde belirlenmelidir. Göz çevresi alerjik reaksiyon açısından en tehlikeli yer olduğu için bu konuda bir probleminiz varsa mutlaka bir uzman size bu konuda yardımcı olmalıdır. Uygulama yapacak olan kişinin bu konuda yetkin olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. 

Kirpik lifting uygulaması aslında bir nevi de bakım yapılmasıdır. Çünkü kullanılan ana malzeme keratindirKeratin kıl köklerini beslemekte ve daha dolgun bir görüntü sunmaktadır. Bu nedenle yapıldıktan hemen sonra makyaj yapımından kaçınılmalıdır. Göz çevresine yapılacak bir makyaj için en az yedi ila on saat arası beklenmelidir. 


Kirpik lifting yararları keratin bakımının olmasıdır. Bu sayede daha hacimli bir yapıya sahip olabilmektedir. Özellikle seyrelmiş, dökülmüş kirpikler için çok fazla tercih edilmektedir. Hem yapılan uygulamadan görsel olarak hem de sağlıklı görünmesi açısından uygulama yapılabilir. Birçok kişi tarafından korkulu bir hal almış olsa da yaptıranların birçoğu uygulamadan memnun bir şekilde ayrılmıştır.

Uygulama birçok tekniğe göre sizleri daha rahat hissettirecektir. Kullanım kolaylığı sunması nedeniyle sağlıklı görünümlü kirpikleriniz olacaktır. Kirpik lifting fiyatı olarak sizlere sektörde pek çok farklı fiyat verilecektir. Bu fiyatlar uygulama yapan uzmana, yere ve kirpik durumunuza göre farklılık gösterecektir.


Fiyat dışında önemli olan bir takım hususlar vardır. Öncelikle bu uygulamayı yapan kişinin sertifikalı ve bu konuda yetkin olup olmadığı araştırılmalıdır. Uzman araştırmasından sonra yapılacak yerin konumu ve hijyen için yeterli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Hijyenden uzak, köhne bir yerde yapılacak uygulama farklı görünümlere sebebiyet verecektir. Bu nedenle mutlaka sağlığınız ön planda olmalıdır. Ucuz ya da pahalı olması sizler için belirleyici bir kriter olabilmektedir. İyi bir piyasa araştırması yapmak hem bütçeniz hem de sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Kirpik lifting uygulaması için https://www.tirnakbutik.com/kirpik-lifting/sayfamızı ziyaret edebilir fiyat detaylarını öğrenebilirsiniz.

 

1 yorum:

  1. Denemek istediğin bir uygulama bu benim ama şu anki durum sebebiyle erteliyorum

    YanıtlayınSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma