29 Nis 2018

ÇABUK BOZULMAYAN OYUN HAMURU /LETS OYUN HAMURU SETLERİ

Hafta sonları evde zaman geçirmeyi çok sevsemde dört duvar arasında kalmış çocukların sıkıntısı yüzünden zaman zaman zor anlar yaşayabiliyorum.İlgilerini bir yöne çekmek, eğlenmelerini sağlamak biraz da tabletten uzak tutmak için onları çeşitli aktivitelere yönlendiriyorum.

Oyun hamurları,özellikle çeşitli araç gereçler yardımıyla şekillendirilebilir olanlar bu konuda bana çok yardımcı oluyor.Çocuklar neredeyse bir saat boyunca hamurdan şekiller yapıp iyi vakit geçirken bir yandan da hayal güçlerini ve küçük motor kaslarını geliştiriyorlar.
Bu hafta sonu Cumartesi günümüz evde geçip çocuklar oyun hamuru ile vakit geçirirlerken bende blog sayfamda geçtiğimiz Şafak ve Fatma'nın 23 Nisan etkinliğinde iki yeni oyun seti ile tanıştığım markaya blogda yer vermek istedim.
Lets oyun hamuru kategorisinde en sık tercih ettiğim markalar arasında yer alıyor.Birkaç yıl önce okulumuza bir marka yetkilisi gelmiş ve sınıfta çocuklarla çeşitli boyama ve oyun hamuru aktiviteleri yapmıştı.Bende o gün tüm ürünleri inceleme fırsatı bulmuş sonrasında yaşadığım tecrübelerle Lets'i tercih ettiğim markalar listesinin başlarına yerleştirmiştim.
 Mesleğim gereği en çok haşır neşir olduğum ürün olan oyun hamurunda dikkat ettiğim özellikler hamurun sağlıklı olması, bekleme durumundayken yapısının bozulmaması,çocukların ellerini boyamaması,masalara yapışmaması,uzun süre dayanması gibi kriterler oluyor.Lets bu anlamda beklentimi karşıladığı gibi uygun fiyatları ile de tercih sebebim oluyor.
Sadece un ve su ile üretilip gıda boyası ile renklendirilen Lets hamurlar katkı maddesi içermiyorlar.

Biz biri Yemek Ziyafeti diğeri Lezzetli Meyveler Seti olmak üzere iki ürüne sahibiz.Yemek Ziyafeti Seti 22 parçadan oluşuyor.5 adet renkli oyun hamuru yanında plastik tabak,çatal,kaşık,hamur silindiri ve kalıplarla lezzetli yemekler hazırlanabiliyor.Bugün bu malzemeler kullanılarak sayısız hamburger,tavuk ve meyveler hazırlandı.Keyifli saatler geçirildi.
Diğer oyun seti ise oyun hamuru matı ile birlikte geliyor.Hamurlar yuvarlanıp plastik metaryallerle şekillendirilerek mat üzerindeki meyve resimleri tamamlanıyor.Çocular için karpuz ve çilek ve elma tasarlamak,üzümleri tamamlamak gerçekten çok keyifli oluyor.

Markanın denemiş olduğumuz oyun hamuru ve parmak boyası dışında pastel boya,keçeli boya,sulu boya,yapıştırıcı gibi kırtasiye ürünleri de bulunuyor.
Henüz denemediğimiz pastel ve sulu boyayı kullandığımızda mutlaka buraya not düşüyor olacağım.

3-6 yaş aralığında çocuğunuz varsa ve henüz oyun hamurları ile tanıştırmadıysanız ilk fırsatta çocuğunuzu bu deneyimle tanıştırmanızı öneririm.Yazımı okurken bu cümlemi garip bulabilirsiniz ancak büyükşehirlerde bile maddi durumu el verdiği halde hamurla oynamadan,kalem-boya tutmadan okula gelen çocuklar var.Bu çocuklar diğerleri ile olan gelişim farkını tamamen kapatamadıkları gibi okulun ilk aylarında oldukça zorlanıyorlar.Bu sebeple siz siz olun hem eğlendirirken gelişimi destekleyen bu aktiviteleri çocuğunuzla mutlaka uygulayın.

Detaylı bilgilere ulaşmak ve ürünleri incelemek için http://www.fimakirtasiye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


4 yorum:

 1. Sağlığa zararlı madde içermemesi çok iyiymiş değil mi? Çocuklar çünkü böyle oyuncakların tadına mutlaka bakar :)

  YanıtlaSil
 2. Oyun hamurları ile biz de harika vakit geçiriyoruz :)

  YanıtlaSil
 3. Ne güzeller. Kizim da cok seviyor 😃

  YanıtlaSil
 4. Vaal benim bile oynayasım geldi :)

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma