28 Nis 2018

EV YAPIMI BAL MASKESİ TARİFLERİ

Ev yapımı maskelerden hoşlanıyorsanız bugün sizinle hafta sonu bakım rutininize ekleyebileceğiniz basit ama etkili birkaç maske tarifi paylaşacağım.
Ana maddesi bal olan bu maskeler doğru bal seçimine dikkat edildiğinde çok bilinen cilt sorunlarına çözüm olarak cildin nemlenmesini ve yenilenmesini sağlıyorlar.Kullandığınız balı direk üreticiden alma şansı bulur ya da güvenilir markaları tercih ederseniz sağlığınıza zarar vermeden balın iyileştirici etkisinden faydalanabilirsiniz.

1400'e yakın ortağıyla Kooperatif balı olan Binboğa,değişik ve yüksek rakımlı bölgelerde faaliyetlerini sürdüren ortaklarından topladığı balları ile güvenerek kullandığım bal markaları arasında.Dokuz yüz elli nektarlı ve polenli bitki çeşidi ile dünyanın en zengin florasına sahip bölgelerinden toplanan balın cilt üzerindeki iyileştirici etkisini cildimizde hissetmek  için derlediğim maske tariflerine göz atalım.


Gergin Cilt İçin Bal Maskesi

Cildi gençleştirip geren bal maskesi cildinizde olan kırışıklıkların görünümünü hafifleterek cildi hafifçe geriyor ve gençleştiriyor.

Malzemeler

Bal ( 1 çay kaşığı )
Yumurta ( 1 adet )
Lavanta Yağı ( 1 damla )
Elma Sirkesi ( Birkaç damla )

Yumurtayı bir kase içerisinde çırptıktan sonra içine 1 kaşık bal ekleyin. Ardından elma sirkesi,son olarak bir damla lavanta yağını ekleyin.
Hazırladığınız cilt gerginleştiren bal maskesini cilt ve boyun bölgenize uygulayabilirsiniz. Cildinizde 20 dakika kadar bekletin ve sonra cildinizi yıkayın.Renk Dengeleyen Bal Maskesi

Malzemeler

Bal ( 1 tatlı kaşığı )
Aspirin ( 5 adet )
Su ( 2 çay kaşığı )

Aspirinleri suda eritin. Daha sonra üzerine balı ilave edin ve hazırladığını maskeyi iyicene karıştırın.
Hazırladığınız karışımı dairesel hareketler ile cildinize sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonraılık su ile temizleyebilirsiniz. Bal ve aspirin cildinizdeki renk tonunu dengeleyerek daha aydınlık bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.


Nemlendirici Bal Maskesi

Malzemeler

Süt ( 1 fincan )
Yoğurt ( 1 tatlı kaşığı )
Bal ( 1 çay kaşığı )

Süt ve yoğurdu bir kaba dökün ve karıştırın. Ardından balı ilave edin.
Bal maskesini yüz bölgenize uygulayabilirsiniz. Nemlendirici bal maskesi , cildinize nem sağlayacak ve yumuşaklık katacaktır. 10 dakika kadar beklettiğiniz maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.
6 yorum:

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma