24 Ağu 2017

THE BALM NUDE BEACH FAR PALETİ YORUMLARIM

The Balm markasının ikonik ürünlerinden biri olan Nude serisi, ailesinin üçüncü ferdi olan Balm Beach Far Paleti ile büyümeye devam ediyor. Her ne kadar yazlık bir palet olarak lanse edilip ismi Beach olarak anılsa da içerdiği renklere baktığımda bu paletin tüm mevsimlerde kullanılabilecek bir palet olduğunu, hatta yaz geçip sonbahar geldiğinde doreleri ve kızılları ile daha bir baş tacı olabileceğini düşünüyorum.
The Balm Nude Beach Far Paleti Kullananlar
 İlk çıkan ve 2013 yılında sayfamda yer verdiğim Nude Tude Far Paleti toprak tonlarından oluşurken,ikinci palet olan Nude Dude Far Paleti pembe severlere göreydi ve benim gönlümü fethetmişti.Son palet olan Nude Beach ise kızıl,kahve,dore tonlarının harmanından oluşuyor ve içerdiği birkaç farın yapısal özelliği ile de diğerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Paleti ilk elime aldığımda bazı renkler önceki paletlerde de vardı diyerek Buff, Bright ve Brainiac renklerini gözüme kestirmiştim.Farları denediğim zaman önceliklerim tamamen değişti ve bu paletin tahminimden daha güzel bir palet olduğunu farkettim.
The Balm Nude Beach Far Paleti Kullananlar
Mat ve sedefli yapıdaki farlar yapı olarak klasik The Balm kalitesinde.Pek çoğunun yapısı yumuşacık ve rahatsız edici tozutma sorunları yok.Pek çoğu tek seferde rengini rahatça veriyorlar.
The Balm Nude Beach Far Paleti Kullananlar
Paletin en sorunlu rengi ilk gördüğümde bayıldığım Buff rengi.Rengini vermede bir miktar zorlandığı gibi ikinci kez kullanışımda taşlaşmaya başladı.Fırçayla alınıp uygulandığında bir şekilde sonuç alınıyor ama beklediğim sonuç bu değil.

Paletin en koyu renkleri olan Brave ve Brazen swatchlarda pigmentsizmiş gibi durmalarına rağmen bu kadar koyu bir renk için bence tam kıvamındalar.Örneğin Nude Tude paletin sonunda bulunan koyu renkler aşırı pigmentasyonlarıyla benim kullanmaktan çoğu zaman çekindiğim ürünler olmuşlardı.Bu paletin koyu renkleri fırça yardımıyla kolayca alınıp dağıtılabiliyorlar.

Palette iki tane de efsane far var.Built ve Breathtaking adlı bu farların yapıları ekstra yumuşak,pigmentasyonları olağanüstü.Açıkça söylemek gerekirse daha önce kullandığım farlarda böyle bir yapı hatırlamıyorum.Color Pop farları deneme fırsatım olmadı.Kullananlar daha doğru karar vereceklerdir ancak bu iki farın renk verişlerini o farların görsellerine benzettim.
Sırasıyla renklere göz atacak olursak;

Brilliant : Baz renk olarak kullanıp göz kapağı rengini eşitlemek,kaş altını aydınlatmak için kullanılabilecek mat yapılı bej tonu.

Babe: Gold yansımaları bulunan ancak uygulandığında fildişi görünen sedefli bir renk.Pigmentasyonu başarılı olduğu gibi yapısı yumuşacık.

Buff: Rengi nerede görsem alabileceğim bir ton olmasına rağmen yukarıda da bahsettiğim gibi etkisini zayıf buldum.

Bright :Mat yapılı,orta yumuşaklıkta gül kurusu tonu.Rengini ilk görüşte beğendiklerimden...

Brainiac :Metalik yapılı kızıl pembe tonuyla ilk dikkatimi çeken renklerden.

Brave :İnce ışıltılı mürdüm tonu.Bence olmazsa olmaz renklerden değil ancak pembelerle birlikte kullanılarak uygun kombinler yapılabilir.

Built : Yumuşacık ve yüksek pigmentasyonlu harika bir dore.

Bold : Doğal tonda makyajların vazgeçilmezi olan nude kahve tonu.Bu rengi ne zaman görsem püsküllü kovboy giysileri ile şapkaları gözümde canlanıyor nedense ..

Bodacious :Bol pigmentli harika bir kızıl.

Breathtaking :Paletin en pigmentli renklerinden yoğun metalik etki veren bir bronz tonu.

Bootylicious : Bir önce bahsettiğim Breathtaking kadar yumuşak olmasada onunla hemen hemen aynı sonucu veren metalik kızıl kahve.

Brazen :Paletin ve bu yazının son farı olan Brazen klasik mat kahverengi.


The Balm Nude Beach Far Paleti bazsız da uygulanabilecek her mevsime uygun renkleri,mat ve metalik far seçeneğini bir arada bulundurması ile oldukça kullanışlı bulduğum bir palet oldu.Fiyatı indirimsiz olarak 120 TL'ye satılan bu palet bu fiyatı bile karşılar nitelikteyken indirim dönemlerinin vazgeçilmezi olabilir.
Alışverişiniz esnasında bu yazımı hatırlayıp palete göz atmanız dileğiyle...
17 yorum:

 1. Filiz'cim, yorumlarımız çok benzer bu paletle ilgili. Buff ile ilgili hayal kırıklığımız da öyle. Fakat şöyle söyleyeyim; sıkıntı renkte. Mesela UD Heat paletteki çok benzer renk de aynı biçimde, hatta daha da fazla sorunlu. Balm'ınki daha iyi diyeyim sana :) Ben üstünü kazıyıp alıyorum kullanacağım zaman :) Built ve Breathtaking de Colourpop formülüne benziyor kesinlikle, neredeyse foiled diyebileceğim yapıdalar cidden. İkisi de muhteşem!
  Güle güle kullanalım Filiz'cim, öpüyorum çok!

  YanıtlaSil
 2. Harika renkler almamak için zor tutuyorum :))

  YanıtlaSil
 3. En merak ettiğim palet The Balm'ın paletleri sanırım 😍

  YanıtlaSil
 4. çok sevdim bu paleti bu yazın favorisi bu oldu benim için hele bootilicious ve breathtaking renkleri harika resmen :-)) güle güle kullan Filizcim :-))

  YanıtlaSil
 5. Breathtaking ne kadar güzel duruyor öyle :D

  YanıtlaSil
 6. Filiz'cim paleti ben de aldım ve gerçekten indirimsiz fiyatını bile hak ettiğini düşünüyorum. Yazı ve swatchlar şahane olmuş, eline sağlık. Favori renklerimiz de aynı... Bu paletin her rengi kullanışlı olmuş. Güle güle kullan, öpüyorum <3

  YanıtlaSil
 7. Bu paletin Karabük'teki gratise gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. İndirim döneminde almak istediğim bir palet <3

  YanıtlaSil
 8. Paleti görür görmez gözlerimden kalpler çıktı lakin alışveriş diyetine girdim son bir aydır ve en azından elimden birkaç palet bitirmedikçe almayacağım :) Ama renkler, swatchlar şahane <3 :)

  YanıtlaSil
 9. Filizcim dur sana da yazayım aynı şeyi. Bu far paleti kızımın favorisi. Ergen annesi olmak çok zor inan. Gitmiş gizlice parasıyla onu almış. Daha annesinin bile yok. Ne yapicam ben bu kızla bilmem.

  YanıtlaSil
 10. Palet renklerinin güzelliğine hayranım ☺️

  YanıtlaSil
 11. Nude Beach benimde çok beğendiğim bir palet oldu sanırım bu sonbahar-kış sıkça kullanacağım ürünlerden olacak.:)

  YanıtlaSil
 12. Bodacious ve Brave palette ilgimi çekmişti. Genel anlamda güzel bir palet. Almadım ama alacağım sanırım 🙈

  YanıtlaSil
 13. The Balm ürünlerinin hayranıyım, çok fazla palet bitiremediğimden almamaya gayret ediyorum ama indirimde rastlarsam alabilirim belki de :)

  YanıtlaSil
 14. Bu paleti ben de çok beğeniyorum, dediğiniz efsane renkler bence de efsane! The balm paletlerine zaafım var , bu da bir gün benim olursa şaşmayacağım. SEvgiler :)

  YanıtlaSil
 15. En bi merak ettiğim paletti kesin alıcam :) Teşekkürler inceleme için canım :)

  YanıtlaSil

YAZILAR VE ÜRÜNLER HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ MERAKLA BEKLİYORUM. PROFİLLERİNİZE YORUMLARINIZ ARACILIĞIYLA ULAŞABİLDİĞİMİZDEN LÜTFEN REKLAM AMAÇLI LİNK BIRAKMAYIN.LİNK İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım:Sawako Kuronuma