11 Nis 2017

NEMİNİ YİTİRMİŞ SAÇLAR İÇİN MILK SHAKE SAÇ BAKIM KÖPÜĞÜ VE ARGAN BAKIM YAĞI

Geçtiğimiz ay Gülsen'in bu ay da Ayşegül'ün davetlerinde Milk_Shake ürünlerini uzmanından dinleme ve daha yakından tanıma fırsatı buldum.Milk_Shake Saç Bakım Köpüğü ile ilk kez  geçtiğimiz yıl tanışmış ve bu deneyimden blogda bahsetmiştim.Bugün Argan Saç Bakım Yağı ile birlikte tekrar ele alacağım bu ürünle ilgili yazımı saçlarındaki nemsizlikten şikayetçi olanların sonuna dek okumalarını öneririm.
Milk Shake Saç Bakım Köpüğü Yorumları
Milk Shake Saç Bakım Köpüğü saçların nemlendirilmesi,yumuşatılması ve korunması amacıyla kullanılan,hafif ama bir o kadar çekici kokusuyla duyuları harekete geçiren bir ürün.

Çalkaladıktan sonra şişeyi dik bir şekilde tutarak yumuşacık köpüğü elime alıyorum ve ürünün vanilyamsı kokusunu içime çekerek saçlarıma uyguluyorum. 
Milk Shake Saç Bakım Köpüğü Yorumları
Temiz ve nemli saçıma uyguladığım köpük zor açılan saçlarımı yumuşatarak daha kolay tarama ve şekillendirme konusunda bana yardımcı oluyor.
Ürün vaadleri arasında saçlara şekil vermek yok.Benim kalın telli saçlarımda böyle bir etkisi hiç olmadı ama daha yumuşak saçlar belki bir miktar tutuş sağlayabilirler.


Saçı nemlendiren ve yeniden yapılandıran süt proteinleri içeren durulanmayan bakım ürününün benim için en göze çarpan özelliği saçlarıma verdiği nem, yumuşatma ve az da olsa elektriklenmeyi önleme oluyor.
Ben saçlarımı yıkadıktan sonra nemli saçıma uyguladığımda saçlarımın daha yumuşak bir hale geldiğini ve daha kolay tarandığını farkediyorum.Uygulama sonrasında ellerimde hiçbir şekilde yapışkan his bırakmayan köpüğün cildi nemlendirme özelliğinden faydalanılabileceği belirtiliyor ancak ben sadece saçlarımda kullanmayı tercih ediyorum.

Avuç içlerimde kalan köpük tamamen emilip yağlı ya da yapışkan his bırakmazken saçıma uyguladığım köpük miktarını fazla kaçırdığımda yeni yıkanmış saçlarım sanki üç gündür yıkanmamış gibi görünüp ağırlaşabiliyor.O yüzden özellikle ince telli saçlarda uygulanan köpük miktarında aşırıya kaçmamakta fayda var.

Kuaför salonlarında ve eczanelerde de satılan Milk Shake Whipped Cream gün boyu kalıcı kokusu ve saçlarıma uyguladığım sürece verdiği nemi yeterli bulduğum,kokusundan kaynaklanan kullanım keyfi nedeniyle uygulamaya devam ettiğim bir ürün oldu.Saç bakım ürünleri ilgi alanınızdaysa köpük formlu bu bakım ürününe de göz atabilirsiniz.


Milk Shake Argan Yağı

50 ml cam şişedeki Milk_Shake Argan Yağı nemli ya da kuru saça uygulandığında saçları nemlendirme,argan yağının etkisiyle parlatıp besleme,yumuşatıp hacimli bir görünüm kazandırma vaadiyle geliyor.
Yağ hafif,rahatsız etmeyen bir çiçek kokusuna sahip.Saçlar tarafından hızlı bir şekilde emildiği gibi elde kalan miktarı da çabucak emilip yağlı his bırakmıyor.
Milk Shake Saç Bakım Köpüğü Yorumları
Beni tanıyıp bu yazıyı okuyan arkadaşlarımın gözünde saçlarım canlanmıştır.Üç insana yetecek miktarda ve kalın telli saçlara sahibim.Üstelik boyadan dolayı sürekli kuruluk saçlarımın en büyük problemi.Uyguladığım yağ türevlerini adeta emip yok eden saçlarım bu ürünün en çok yumuşatma etkisinden faydalandılar.Çoğu zaman nemli saç boylarıma ürünü uygulayıp saçlarımı kendi etrafında döndürüp topluyorum.Saçlarımı açıp dokunduğumda hissettiğim yumuşaklık beni gerçekten mutlu ediyor.

Hacimli görünüm verme kısmına katılmıyorum zira hacimli görünüm demek benim için bu ürünü kullanamamak anlamına gelirdi.
Parlaklık deseniz uygulama esnasında evet ama şimdilik gün boyu gözlemlediğim bir sonuç değil.
Ancak günlük kullanıma uygunluk ve yumuşaklık deyince benim için akan sular duruyor.Sizde sert,inatçı,nemsiz saçlara sahipseniz bu ürün mutlaka aklınızda olsun.

Siz Milk_Shake ürünlerini deneme şansı buldunuz mu? Varsa sizin deneyimlerinizi de okumaktan mutluluk duyarım ♥

19 yorum:

 1. Benimde saçlarım kalın telli ve gür nemlendirmekte çok zorlanıyorum milk shake argan yağına bu hafta basladım simdilik iyi gibi köpüğünü hiç kullanmadım herkes kokusundan bahsediyor :)

  YanıtlaSil
 2. Ah şu saçlar. Ne uğraşıyoruz onlarla...

  YanıtlaSil
 3. Benim kuaförüm de Milk Shake'in en başarılı ürünü demişti köpüğü için. Yumuşatma özelliği bu denli başarılıysa denemek isterim.

  YanıtlaSil
 4. kokusuna bayılıyorum ben de :)

  YanıtlaSil
 5. köpüğü severek ben de kullanıyorum ama ambalajı meme kanserine destek için olan pembe ambalajdan çok seviyorum kokusunu ve saçlı derime değse de hiçbir sıkıntı duymuyorum ama argan yağını bilşmiyordum onu da denemeyi çok isterim :)) bu arada bloğumdaki çekilişime destek olmak için katılır ve sayfanızda paylaşma imkanınız olursa çok mutlu olurum :)

  YanıtlaSil
 6. benim de nemsiz saçlarım kullanmaya başlasam iyi olacak :) güzel günlerde kullan tatlım

  YanıtlaSil
 7. saçlarımı boyadıktan sonra epey kurudu elimdeki bitmek üzere bende çok memnun kaldım üründen..

  YanıtlaSil
 8. Bu ikili bnen de var maa henüz kullanmaya başlamadım. Argan yağının yumuşatma etkisine sevindim ama :) güle güle kullan Filiz'cim, sevgiler!

  YanıtlaSil
 9. denemedim ama çok merak ettiğim bir ürün

  YanıtlaSil
 10. Benim saclarim kuru degil ama yazin havuz ve günestwn uçlari kuruyor biraz bakim gerekiyor.

  YanıtlaSil
 11. :-)) Filizcim ben senin saçlarına bayılıyorum biliyorsun.. köpüğü kullanıyorum şimdilik sevdim ama haklısın fazla kaçırmaya gelmiyor.. yağa gelince 1-2 defa kullandım ve şu anda biraz ağır geldi saçıma o nedenle yaz tatilinde deniz güneş sonrası kullanmayı planlıyorum.. sevgiler canım .-))

  YanıtlaSil
 12. Benim saçlarım da çok kuru ve ince telli... Kuruluğa çare olan ürünler de genelde daha da hacimsizleştiriyor. Milk shake ürünlerini bayadır denemek istiyorum, köpüğe bir bakabilirim. Güle güle kullan Filiz'cim, sevgiler❤️❤️

  YanıtlaSil
 13. köpüğü çok severek kullanıyorum, argan yağını merak ettim. elimdeki ürünler biterse denemeliyim :)

  YanıtlaSil
 14. Yıllar önce milshake in köpüğünü kullanmıştım,kokuusna ve verdiği neme bayılmıştım.Hatta o ara vücudada sürülüyordu bu köpükler.:) Şimdilerde yine ona çok benzeyen Redist'in milshake köpüğünü kullanıyorum,çokta memnunum.:)

  YanıtlaSil
 15. İlk ben kuaförümde görmüştüm ve çok beğenmiştim. Artık ulaşmak çok kolay oldu.
  Sevgilerle :)

  YanıtlaSil
 16. Ben de saçlarımdan mustaribim argan yağını merak ettim, çok açıklayıcı bir yazı olmuş emeğinize sağlık <3 :)

  YanıtlaSil
 17. Köpüğünün övgüsünü çok duymuştum fakat almak nasip olmamıştı ama bu yazıdan sonra almaya karar verdim sayenizde :D Blogunuz gerçekten çok çok çok başarılı takibe aldım bile :))

  YanıtlaSil
 18. Benim saçların kurtuluşu Yok gibi. Ancak uzayıp sık sık kestirmek lazım artık. Ama bu tarz ürünler ile de desteklenebilir.

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma