13 Tem 2018

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Bazı kişilerde çeşitli faktörlere bağlı olarak meme büyüklüğü sorunu görülebiliyor. Genetik faktörler, hızla kilo alıp verme ve benzeri durumlar nedeniyle ortaya çıkabilen bu sorun sağlığı da tehdit eder boyuta ulaşabiliyor. Büyük memelere sahip olan kişilerin hemen hepsinde sırt, bel ve boyun ağrıları görülür. Bu ağrılar günlük hayatı sıkıntıya sokabilecek düzeye ulaşabiliyor. Aynı zamanda kambur duruş gibi iskelet sistemi ile ilgili çeşitli sorunlara sebebiyet de verebiliyor. 
Bu durumda kişinin yaşam kalitesini arttırmak ve ağrılardan kurtarmak için meme küçültme ameliyatı gerçekleştiriliyor. İlerleyen tıp teknolojisi sayesinde artık bu ameliyatın son derece konforlu bir süreçte tamamlandığını belirtebiliriz. Üstelik 18 yaşından büyük olan ve beraberinde anestezi uygulamasına engel bir durumu olmayan herkes bu ameliyattan faydalanabiliyor. 

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılıyor? 

Bu ameliyattan bir hafta öncesinde ağrı kesici ve kan sulandırıcı ilaçların alınmaması gerekiyor. Ameliyat genel anestezi altında uygulanıyor. Cerrahi operasyon genellikle 2,5 saat sürüyor. Memedeki fazla doku ve cilt kesi uygulanarak çıkarılıyor. Gerekmesi halinde meme ucu ideal yere taşınıyor. Ameliyat sonrasında hastaların gayet konforlu bir süreçte iyileşme dönemini yaşadıklarını da belirtmek gerekir. 
Meme küçültme ameliyatları ile ilgili en çok merak edilen hususların başında ameliyatın meme kanseri ile ilişkisinin olup olmadığı geliyor. Elbette bu ameliyat meme kanseri riskini arttırmaz. Aksine memedeki doku miktarı azaldığı için meme kanseri riskinin de azaldığını belirtmek lazım. Bu açıdan herhangi bir endişeye gerek yok. Çeşitli sağlık sorunları ve ağrı yaşayanlar gönül rahatlığı ile meme küçültme ameliyatından faydalanabilir. 

Bu ameliyat hakkında merak edilen pek çok soruya internetten de yanıt bulabilirsiniz. Fakat doğru bilgileri almak için önerimiz Vanity Klinik web adresini ziyaret etmeniz olacak. Bu adreste hem ameliyat hakkında en çok merak edilen sorulara yanıt bulunabiliyor hem de ameliyat için randevu alınabiliyor. 

Operasyon öncesinde endişelerinizin tamamından kurtulmak için ameliyat hakkında daha fazla bilgi almanızı öneririz. Bu durumda zaten çok daha rahat bir şekilde ameliyat kararı alabilirsiniz. Yapılacak muayene ile memeden ne kadar doku çıkarılacağı ve nasıl bir sürecin sizi beklediği gibi konularda zaten hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

5 yorum:

 1. Büyük gögüs sorun gercekten de, spor kücültür deniyor ama bende hic öyle olmadi.

  YanıtlaSil
 2. annemde bir ara sırt ağrıları için istemişti ama biz kilo vermesinin daha doğru olacağına ikna ettik onu

  YanıtlaSil
 3. annem bir ara çok düşündü ama iyileşme sürecinin uzun süreceğini düşünüp vazgeçirdim :)

  YanıtlaSil
 4. Değerli bilgiler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Küçüğü ayrı dert,büyüğü ayrı sorun...

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma