27 Oca 2017

Gözlük ile Gelen Sağlık

Tarihler ilerledikçe her açıdan gelişmeye de devam ediyoruz. İnsanların rahatı için ya da işlerinde, hayatlarında konforu yakalayabilmeleri için sürekli yeni ürünler ortaya konuyor ve geliştiriliyor. Hayatımızın bir parçası olan güneş gözlükleri de bu ürünlere dâhil. Özellikle doğada spor yapanların, araba kullananların, su üzerinde olanların, kışın karda dışarı çıkanların karşılaştıkları güneş parlamaları için üretilen polarize güneş gözlükleri var. Bu gözlükler parlayıp gözü alan güneşten korunmak için, spor yaparken veya araba kullanırken güvenlik amaçlı olarak tercih ediliyor. Çok şık polarize güneş gözlükleri modellerini uygun fiyatlara almak için https://www.atasunoptik.com.tr/polarize-gunes-gozlugu-modelleri adresine göz atmak yeterli.

Atasun Optik içerisinde yer alan polarize güneş gözlükleri görüş bozucu ve rahatsız edici parlamaları büyük oranda azaltarak dış etkenlerden gözlerimizi koruyor. Bu gözlüklerdeki optik filtreleme sayesinde baktığımız yere odaklanmamız kolaylaşıyor. Hem güneş ışınlarından korunuyor hem de oluşabilecek yansıma ışıklardan kurtulmuş oluyoruz. Böylece önümüzdeki şekil ve mesafeleri daha doğru, net algılarız. 

Özellikle araba kullanırken gelen yansımaları düşünürsek kazalara,sonucunda da yaralanmalara ve ölümlere sebep oluyor. Bu açıdan bakılınca polarize güneş gözlüğü karda ve güneşli havada araba kullanırken ihtiyaç diyebiliriz. Kar ve deniz gibi düz yüzeylerde daha çok yaşadığımız parlamalar ayna etkisi yaratıyor. Bu ışınların gözlere zarar verdiğini uzmanlar söylüyor. Bu gibi durumlarda hem sağlığımız hem de görme kalitemiz için polarize güneş gözlüklerini kullanmalıyız. Hatta açık havaya çıktığımızda, koşu yaparken de güvende olmamızı sağlayan en kaliteli polarize gözlükleri Atasunoptik.com.tr den kolaylıkla seçip alabiliriz. Son yıllarda kullanımı artan polarize gözlükler katarakt ameliyatı olan hastalar ve sürekli ışık alan kişiler tarafından iç mekânlarda da kullanılıyor.

Polarize camlı gözlüklerde kahverengi tonları kontrastı arttırmasına rağmen renkleri de bozabiliyor. Gri ve yeşil renkler daha mükemmel görsellik sunuyor. Polarize güneş gözlüklerini alırken Atasun Optik altın, pembe, gri, siyah, gümüş, yeşil, kırmızı gibi birçok renk sunuyor. Birbirinden güzel ve şık modellerle konforu yakalamak için en doğru adres diyebilirim. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden ve oluşan yansımalardan korunmak için yapabileceğimiz en doğru çözüm yöntemi polarize güneş gözlükleri kullanmak.


10 yorum:

 1. bir tane polarize gözlüğüm yok geçen sene aldığım gözlüğü büyük bir AVM'den almıştım ama polarize değilmiş bu sene fark ettim bunu ve biraz üzüldüm :(

  YanıtlaSil
 2. göz sağlığı önemli tabiki dikkat etmek şart :)

  YanıtlaSil
 3. Güneş gözlüğünü kaliteli almak lazım, gerçekten bu çok önemli...

  YanıtlaSil
 4. Atasun Optik'i çok beğeniyorum ben; gerçekten uygun fiyatlı ve kaliteli pek çok alternatif var. Numaralı gözlüklerimi oradan almıştım, çok da memnunum. Öptüm canım!

  YanıtlaSil
 5. güneş gözlüğünü bazen sırf güzel olduğu için tanınmamış markalardan satın alıyoruz ben artık öyle yapmıyorum bilindik markalardan satın almaya çalışıyorum

  YanıtlaSil
 6. Ben güneş gözlüksüz hava çok kötü değilse sokağa adım atmıyorum desem yeridir :)

  YanıtlaSil
 7. tam bir gözlük hastasıyım ben yaz kış ihmal etmem takmayı bu yaz yeni modellere bakacağım tabi :-)

  YanıtlaSil
 8. Acikcasi ben numarali lens kullaniyorum ve lenslerimde uv korumasi oldugu icin gozlugu gunes cok rahatsiz etmedikce kullanmiyorum. Ama gozluk seciminde kalitenin ne kadar onemli oldugu konusunda kesinlikle size katiliyorum :)

  YanıtlaSil
 9. Yaz kis günes gözlügü kullanirim. Hemen bakacagim.

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma