15 Ağu 2016

LOREAL INFALLIBLE SCULPT KONTUR PALETİ DENEYİMİ

 Makyajda aydınlatma ve kontur altın çağını yaşarken markalarda boş durmayıp birbiri ardına kontur paletleri çıkarıyorlar.Bizde yavaş yavaş çoğalan alternatiflerin doyasıya tadını çıkarıyoruz.Makyajda kontur tekniğini çok seviyor musun derseniz açıkçası ben belirgin elmacık kemiklerim ve ince sayılabilecek yüzümle günlük makyajımda konturu sıklıkla kullanmıyorum.Kontur uygulamada yüzün karakteristik özelliği nasıl ilerleyeceğinizi gösteriyor.Vurgulamak ya da geri plana itmek istediğiniz noktaları belirleyerek kendi kontur şeklinizi zamanla belirliyorsunuz.
Loreal Kontur Paleti
Daha önce Bahama Mama ve Nars Laguna dışında kontur ürünü kullanmamış biri olarak Loreal Sculpt Kontur Paleti benim içinde ilklerden sayılabilir.
Loreal Sculpt Kontur Paleti'nin günlük makyaj uygulamaları ve özellikle konturleme tekniğine yeni başlayacak olanlar için bence iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum.
Krem yapıda açık ve koyu tonda iki ürün bulunduran kit çok pigmentli olmayan yapısıyla doğal görünen bir kontur çizgisi yapmaya imkan tanıyor.
Kremsi ürün sürdükten sonra daha dağıtılırken pudramsı bir yapıya dönüşüyor ki ben bu özelliğini çok sevdim.
Gelelim uygulama şekline.Parmak,sünger,fırça gibi ürünlerle uyguladığım ürün en iyi sonucu yumuşak olmayan bir fırçayla ilk keskin çizgi yapılıp sonrasında başka bir fırça yardımı ya da nemli sünger yardımıyla hafifçe blend edildiğinde verdi.Resimde görünen RT kedi dili fırçayla denediğimde elmacık kemiği altına düz bir çizgi çekmek için en az iki kez koyu renk ürün almam gerekti.Bu sebeple Ecotools kapatıcı fırçası serliğinde ya da kontur için özel hazırlanmış fırçalara ihtiyaç duyabilirsiniz.
Loreal Kontur Paleti
Yüzün yüksek kısımlarına uygulanan bej renkli ürünü özellikle kaş kemiği altında ve burnumun orta hattında sıklıkla kullandım.Turuncu durmayan ancak sıcak tonlu sayılabilecek olan koyu rengi ise elmacık kemiklerimin altında ve burun köprümün her iki hattında kullanarak ihtiyacım olan gölgelendirmeyi yaptım.Her iki rengin hafifliğini sevdim ancak yüzünüzde pütürlükler varsa bu bölgelere açık rengi uygularken dikkatli olmanızı öneririm.Benim burun ucuma doğru olan minik pütürlükleri biraz belirginleştirebiliyor.
Loreal Kontür Paleti
Bu iki renk başka nerelerde hangi amaçla kullanılıyor derseniz;
Koyu Renk :Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için yanaklarınızı içeri çektiğinizde çukur kalan bölgeye,burun kanatlarına ve kaş bitiminin biraz üstünden alna doğru uygulama yapabilirsiniz.

Açık Renk Aydınlatıcı : Elmacık kemiklerinin üstüne,dudak üstüne,çenenin ve burnun orta kısmına.İhtiyaç duyuyorsanız alın bölgesine de uygulanabilir ancak ben karma ciltli olduğumdan ekstra parlak görünmemek için alın ve çeneme aydınlatıcı uygulamıyorum.
www.convozine.com adresinden alıntıdır.
Loreal Kontür Paleti
Cilt tonunuza uygun bir kontur ürünü bulduğunuzda kendi yüz tipinize uygun kontur stilini bulmanız zor olmayacaktır.
Daha öncede belirttiğim gibi yüze hafif bir gölgelendirme yapmak istiyorsanız Loreal Infallible Sculpt Kontur Paleti işinizi görecektir.Özellikle indirim dönemlerinde fiyatı oldukça uygun olduğundan denemek için en iyi zaman olabilir.

 Loreal Sculpt Kontur Paleti hakkında sizin düşünceleriniz neler,denemediyseniz kontur için sıklıkla kullandığınız ürününüz hangisi?

18 yorum:

 1. Maybeline ile biraz örtüştüğü için almaktan vazgeçtim bu paleti ama diğerine göre daha kullanışlı duruyor ^^

  YanıtlaSil
 2. Suratım ince ve minyon olduğu için kontör yapmıyorum ama aydınlatıcı ürünü sık sık kullanıyorum :)

  YanıtlaSil
 3. kontür renginin kremsi yapıda olduğunu bilmiyordum şöyle güzel bir krem kontür ürünü arıyorum aslında buna bakarım nasılmış rengi diye güle güle kullan canım :-))

  YanıtlaSil
 4. Bende kontür için Bahama Mama'yı kullanıyorum .Bu ürün de bu ara sıkça gördüğüm bir ürün .Peylaşım için teşekkürler.Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. ben ne kadar kontür yapmaya çalışsam da beceremiyorum. :(

  YanıtlaSil
 6. Bu ürünü merak ediyordum teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Çok merak ettiğim kitlerden biriydi bu, yorumlamana çok sevindim. Ama pek benlik değilmiş doğrusu. Merakımın giderilmiş olmasından dolayı çok memnunum; teşekkür ediyor, öpüyorum!

  YanıtlaSil
 8. Bu paleti günlük kullanım için ben de sevdim. Kontrollü ve hafif uygulama yapmak için Maybelline stickten çok daha iyi😊 Mutlulukla kullanın Filiz Hanımcım❤️❤️

  YanıtlaSil
 9. Ne kadar güzel bir yazı olmuş, paylaşım için teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 10. Kontür yapmayı sevseydım kesınn alırdım zaten gunluk falan hic yapmıyorum bosuna almıyım :D

  YanıtlaSil
 11. Ben uzun zamandır sleek kontur paleti kullanıyorum kontur renkleri cildime daha iyi uyum sağlıyor. mutlulukla kullan :)

  YanıtlaSil
 12. kontur hiç kullanmadım ama ilgimi çekti deneyeceğim

  YanıtlaSil
 13. Kontur hiç denemedim ama bir gün merakımdan bu ürünlerden alıp deneyeceğim sanırm

  YanıtlaSil
 14. Kontör yapmayı çok seviyorum özellikle burun bölgeme, gün aşırı yapamıyorum ama oldukça yapmaya çalışıyorum.. Eğer kontör paleti bulamazsam koyu kahverengi mat yani parlamayan sıfır ışıltısız , simsiz göz farı yardımı ile uygulama yapıyorum.

  YanıtlaSil
 15. Bu arada yazınız çok hoş olmuş iyi günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
 16. Merhaba bende medium dark 3 numara var. Açık tekliyim değiştirmeli miyim sizce koyu olur diye açmıyorum paketini

  YanıtlaSil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma