12 Ara 2013

Bebak Ferahlatıcı Yüz Temizleme Jeli ve Tonik

Uzun yıllardır tanıdığımız Bebak, yılın son ayında yepyeni iki Cilt Bakımı ürününü ailesine ekledi.
Kuru,normal-karma ve yağlı olmak üzere üç farklı cilt tipine uygun formüle edilmiş temizleyici ve toniğin yağlı cilt versiyonunu  bir süredir denedim ve görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Ürünlerle ilgili düşüncelerime geçmeden önce Temizleme jeli ve toniğin Paraben içermediğini belirtmek isterim.


Ferahlatıcı Yüz Jeli : Bu tip cilde sahip olanlar,yağlı ciltler için üretilen temizleyici ürünleri az çok bilirler.Bir çoğu cildi temizlerken geçici gerginlik ve kuruluk hissine sebep olurlar.Bu sebeple tercihimi yağlı ciltlere özel ürünlerden yana kullanırken sonucu oldukça merak etmekteydim.

İçinde mikrotanecikler ve E vitamini bulunan temizleyiciyi bir yüz temizleme fırçasıyla uyguladığımda hem kokusundan hemde verdiği temizlik hissinden memnun kaldım.Cilt temizliğinden sonra ise cildimde gerginlik hissi oldukça azdı.
Ayrıca merak edenler için belirtmeliyimki bu jelde alkol,paraben ve alerjen maddeler bulunmuyor.

Bebak Temizleyici Tonik : Formülündeki bileşenler ile ciltteki yağın  ve parlamanın azaltılmasını sağlıyor.Cilt temizliğimden sonra bir parça pamuğa döküp yüzümü sildiğimde yüzümde kalan son kalıntılardan kurtulmuş oldum.
Tonik yüz temizleme jeli gibi paraben ve alerjenlerden uzak olmasına rağmen , yağlı ciltlere özel olan bir miktar alkol içeriyor ancak buna rağmen cildi kurutmuyor.  

                                            
Ürünleri kullanmadan önce ön temizlik için benim daha önce denemiş olduğum Makyaj temizleme mendillerinden ya da Acı Badem Sütünden faydalanabilirsiniz.Uzamayan içerik listesiyle Acı badem sütü benim gönlümü kazanırken özellikle kış aylarında kuru ciltlere çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Özetle cilt temizliğinizi cildinizi yormadan yapabilecek uygun fiyatlı ürün arayışındaysanız Bebak ailesine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.Ürünleri Gratis,Watsons gibi kişisel bakım marketlerinden temin edebilirsiniz.


Bebak ürünleri hakkında siz neler düşünüyorsunuz,en çok kullandığınız Bebak ürünü hangisi?

*Ürünler denemem için Bebak Acıbadem tarafından gönderilmiş olup objektif yorumlarımı içerir.

4 yorum:

 1. tam benliklermiş kuru cildime iyi gelir sanırım hic kullanmadım canım :)
  mimledim seni bu arada:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuru ciltler için olan pembe ambalajlı serisini deneyebilirsin tatlım.Mim için teşekkürler bu arada :)

   Sil
 2. Benimde var bebak temizleme jelim ve toniğim şu an deneme aşamasındayım. Yakında bende yazısını paylaşacağım. Paylaşımın çok faydalı oldu teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merakla senin paylaşımınıda bekliyoruz o zaman :)

   Sil

BU BLOG KİŞİSEL DENEYİMLERİ İÇERMEKTEDİR.ÜRÜNLERİN KİŞİYE GÖRE FARKLI ETKİLER BIRAKABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.
ÜRÜN VE YAZILAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZİ OKUMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

Tasarım:Sawako Kuronuma